Pocztowy Bin Laden atakuje

W Sieci pojawił się nowy, uciążliwy robak pocztowy - Famus.F, rozprzestrzeniający się w postaci załącznika do e-maila, mającego jakoby zawierać informacje o Osamie bin Ladenie, przywódcy organizacji terrorystycznej Al Kaida.

E-mail, w załączniku do którego którym ukrywa się robak (z opisu wynika, że jest to klip wideo - tak naprawdę jest to skompresowany plik wykonywalny) występuje w dwóch wersjach - angielskiej i hiszpańskiej. Bardziej popularna jest jednak ta pierwsza - jej tytuł to More terrorism this year, zaś treść: The message body reads: 'Last speech from Bin Laden. Please forwards this video to everybody. Do wiadomości dołączone jest hasło, umożliwiające rozpakowanie załącznika - 'cnn'. Famus.F infekuje systemy operacyjne z rodziny Windows.

Po uruchomieniu załączonego pliku robak przeszukuje dysk w poszukiwaniu adresów e-mail i wysyła na nie swoje kopie. Robak tworzy również na dysku kilka swoich kopii oraz dodatkowe pliki.

Aby usunąć z systemu Famus.F, należy sprawdzić system przy pomocy uaktualnionego programy antywirusowego i skasować wszystkie wykryte przez aplikacje kopie robaka.


Zobacz również