Podkładka pod mysz dla zmarzluchów

Mamy kolejny dowód na to, że pomysłowość projektantów z firm związanych z branżą komputerową nie zna granic. Japońska firma Thanko zaprezentowała właśnie podkładkę pod mysz (przypominająca wyglądem niebieską rybę), która chroni dłoń użytkownika przed... zimnem.

Nowa podkładka przeznaczona jest przede wszystkim dla zmarzluchów. Producent ma nadzieję, że zainteresuje ona te osoby, które każdej zimy skarżą się na niedogrzane pomieszczenia biurowe.

Podkładka pod mysz dla zmarzluchów

Thanko: Ogrzewana podkładka pod

Po dłuższym czasie spędzonym przed komputerem miewają one bowiem (ze względu na panujący chłód) skostniałe dłonie i co za tym idzie - problemy z obsługą myszy. Rozwiązaniem dla nich ma być właśnie najnowszy produkt japońskiej firmy Thanko - będący swoistą hybrydą wykonanego z ciepłego materiału worka i podkładki (o rozmiarach 290 x 300 mm). Tak stworzony miniśpiwór (przypominający niebieską rybę) ogrzewany jest przez niewielki prąd dostarczany poprzez 120-cantymetrowy kabel USB. Samo skorzystanie z zestawu jest bardzo proste. Wystarczy przeciągnąć kabel USB myszy przez odpowiednie oczko, podłączyć do komputera i wsunąć dłoń z "gryzoniem" do... hm... ryby.

Podgrzewana podkładka została wyceniona na 21 USD.