"Podkręcona" grafika firmy Chaintech

GAE85GT to oznaczenie nowej karty graficznej, która pojawiła się oficjalnie w ofercie firmy Walton Chaintech. Urządzenie bazuje na "podkręconym" procesorze graficznym GeForce 8500 GT oraz szybkich pamięciach GDDR3.

CHAINTECH GAE85GT przeznaczona jest do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w magistralę PCI-Express x16. Została zbudowana w oparciu o układ GeForce 8500 GT, który pracuje z częstotliwością 594 MHz. Ponadto korzysta z 256 MB pamięci GDDR3 (zamiast GDDR2) taktowanych z częstotliwością 770 MHz (efektywnie 1,54 GHz, 128-bitowa szyna). Wynika z tego, że parametry urządzenia zostały podkręcone w stosunku do rozwiązania referencyjnego Nvidii (rdzeń - 450 MHz, pamięci GDDR2 - 400 MHz).

"Podkręcona" grafika firmy Chaintech

CHAINTECH GAE85GT

Producent zachwalając urządzenie podkreśla, że w testach 3DMark06 osiągnęło ono o 35 procent lepszy wynik od standardowej karty tego typu korzystającej z pamięci DDR2. Nowość dysponuje aktywnym systemem chłodzenia oraz oferuje wyjście HDTV i dwa wyjścia DVI-I. W informacji prasowej można przeczytać, że karta idealnie nadaje się do oglądania filmów HD. Nie dziwi więc, że nie zabrakło w niej obsługi technologii zabezpieczeń HDCP.

Niestety cena nowości nie została podana.

Strona producenta.