"Podkręcone" karty Inno3D z serii i-Chill 8

W ofercie firmy Inno3D pojawiły się nowe karty graficzne z serii i-Chill 8. Urządzenia korzystają z nowego, wydajnego systemu chłodzenia o nazwie Xstriker3, który pozwolił na ich "podkręcenie".

W skład nowej serii weszły cztery modele - GF 8600GTS DDR3, GF 8600GT DDR3, GF 8500GT DDR3 i GF 8500GT DDR2. Wszystkie zostały wyposażone w wydajny, hybrydowy (chłodzenie pasywne i aktywne) system chłodzenia o nazwie Xstriker3. Korzysta on z technologii Air Boost Technology (zwiększa przepływ powietrza), Heatpipe Technology (dwa miedziane ciepłowody transportują ciepło z miedzianej podstawy do mocno ożebrowanego aluminiowego radiatora) oraz wiatraka (średnica 7 cm), którego łopatki obracają się z prędkością 2800 obrotów na minutę i generują hałas na poziomie 28,5 dB. Nowe karty przeznaczone są oczywiście do montażu na płytach głównych wyposażonych w magistralę PCI-Express x16. Warto też wspomnieć o pozłacanych złączach DVI, aluminiowych radiatorach na pamięci i zastosowaniu kondensatorów OS-CON.

Dokładne parametry kart można znaleźć w umieszczonej poniżej tabeli.

"Podkręcone" karty Inno3D z serii i-Chill 8

Jak widać, zarówno taktowanie rdzeni jak i pamięci zostało "podkręcone" w stosunku do wartości referencyjnych. Producent objął urządzenia 3-letnim okresem gwarancyjnym.

Strona producenta.