Podkręcony Radeon z AGP od Gecube

Firma Gecube zaprezentowała nową kartę graficzną bazującą na układzie ATI/AMD - model AGP 8X RX1950XT X. Jak łatwo się domyślić z nazwy, urządzenie dostępne jest w wersji przeznaczonej dla użytkowników dysponujących płytami głównymi ze slotem AGP x8.

Nowa karta, której "sercem" jest układ RADEON X1950XT (RV580+, wykonany w 90-nanometrowym procesie produkcyjnym), przeznaczona jest do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w obsługę interfejsu AGP x8. Urządzenie korzysta z wydajnego aktywnego systemu chłodzenia o nazwie X-Turbo (dwa wentylatory, cztery ciepłowody, Thermo Electric Chip, hałas - 20 i 28 dB przy pracy w środowisku 2D lub 3D), który pozwolił na podkręcenie pracy GPU do poziomu X1950XTX, czyli prawie 650 MHz.

Podkręcony Radeon z AGP od Gecube

Gecube AGP 8X RX1950XT X

Komunikuje się on szyną o szerokości 256-bitów z 256 MB pamięci GDDR3 i jak twierdzi producent, dzięki funkcji ATI OverDrive może pracować nawet z taktowaniem sięgającym 675 MHz. Nowość wspiera standard Shader Model 3.0 oraz dysponuje technologiami: ATI Avivo, HDR (High Dynamic Range - poprawiającą oświetlenie) oraz HDCP (High Definition Content Protection). Użytkownik może też skorzystać z odpowiedniego zestawu złączy: Dual DVI (Double Dual Link), HDTV i D-sub.

Niestety, cena nowości nie została podana.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.