Podłączenie pada od Xbox One do komputera z Windows bezprzewodowo będzie możliwe

Użytkownicy komputerów nadal nie mogą podłączyć bezprzewodowo kontrolerów od konsoli Xbox One do swoich maszyn. Microsoft zapowiedział jednak, że w przyszłości pojawi się adapter, dzięki któremu będzie można skorzystać z kontrolera od nowej konsoli Microsoftu w jednostkach klasy PC z systemem Windows.

Podczas prezentacji Microsoftu na Game Developers Conference w San Francisco Phil Spencer będący szefem działu Xbox opowiadał o przyszłości konsoli Xbox One. Wśród licznych zapowiedzi dotyczących wsparcia przez sprzęt systemu Windows 10 pojawiły się informacje, które ucieszą pecetowych graczy.

Przedstawiciel firmy złożył obietnicę, wedle której jeszcze w tym roku posiadacze PC-ów będą mogli podłączyć do swoich maszyn bezprzewodowo kontrolery od Xboksa One za pomocą dedykowanego adaptera. Teraz pecetowcy mogą podłączyć pad od konsoli Xbox One do komputera za pomocą kabla.

Podłączenie pada od Xbox One do komputera z Windows bezprzewodowo będzie możliwe

Kontroler od konsoli Xbox One będzie działał w komputerze z systemem Windows bez podłączania kablem

Osoby poszukujące kontrolera bezprzewodowego dzisiaj mogą skorzystać z pada od konsoli Xbox 360, który podłączany jest za pomocą adaptera. Możliwe jest zakupienie też innych padów, które komunikują się z komputerem z wykorzystaniem połączenia Bluetooth.

Na prezentacji Microsoftu pojawiło się też sporo innych informacji. Wsród ciekawszych znalazła się wzmianka o tym, że twórcy gier będą mogli sprzedawać je w formie uniwersalnej aplikacji. Jeśli takie będzie życzenie dewelopera, to gracz po jednokrotnej płatności będzie mógł pobrać grę na smartfon, tablet, komputer i konsolę bez żadnych dodatkowych opłat.