Podniebne szaleństwa

Strategy First ogłosiła podpisanie z europejskim wydawcą Just Flight umowy wydawniczej, dzięki której Strategy First wyda na terenie Stanów Zjednoczonych 4 dodatki do serii Microsoft Flight Simulator oraz Microsoft Combat Flight Simulator.

Jak zwykle, przy okazji zawarcia tego typu umowy handlowej, informacja prasowa zawiera również szablonowe komentarze przedstawicieli obu firm, w których obaj wyrażają swoją ogromną radość z powodu zdobycia tak wspaniałego partnera handlowego i możliwości wydania nowych gier. Ale do rzeczy.

Strategy First wyda w USA cztery następujące tytuły autorstwa Just Flight: Battle of Britain Memorial Flight, The Dam Busters, World Airliners oraz World Airports. Pierwszy z nich dostarczy graczom jedenaście, odwzorowanych z wielką dbałością o szczegóły samolotów, które Brytyjczycy wykorzystywali podczas słynnej bitwy o Anglię. The Dam Busters, jest natomiast niezwykle realistyczną symulacją słynnego "rajdu" lotniczego z 1943 r., którego celami były tamy w Mohne, Eder i Sorpe w zagłębiu Ruhry. Podczas zakończonego sukcesem ataku, po raz pierwszy wykorzystano eksperymentalne bomby, które musiały być zrzucane przy dużej szybkości i bardzo niskim pułapie lotu. Trzeci dodatek, World Airliners pozwoli graczom zasiąść za sterami rejsowych Boeingów 777-200 oraz 747-400. Natomiast dzięki ostatniemu z tytułów, World Airports gracze będą mieli okazję zwiedzić największe i najbardziej zatłoczone porty lotnicze na świecie, w tym lotniska w Los Angeles, Dallas, Atlancie i Newark.