Podrasuj Swój Komputer

Jest wiele sposobów podrasowania komputera PC - niekiedy wystarczy dołożyć RAM-u, czasami do osiągnięcia zaplanowanego wzrostu wydajności niezbędna jest też wymiana karty graficznej, procesora czy płyty głównej. My mamy dla Was lepszą propozycję - po co trudzić się wymianą poszczególnych komponentów, skoro można kompleksowo zmodernizować WSZYSTKIE elementy "peceta"? Zapraszamy do konkursu, w którym wygrać możecie komputer swoich marzeń. Co ważne - nie będzie to jakiś przypadkowy, seryjny "pecet", lecz maszyna stworzona specjalnie dla Zwycięzcy. Co musisz zrobić, aby stać się właścicielem takiego "cuda"? Wystarczy, że zgłosisz swój udział w konkursie i przekonasz internautów, że to właśnie Twój komputer wymaga "podrasowania". Jeśli Ci się to uda, Twój "pecet" zostanie zmodernizowany, wzbogacony o nowe podzespoły lub urządzenia peryferyjne. Przewidywana wartość modernizacji to 10 tys. zł!

Zasady przeprowadzenia konkursu są stosunkowo proste. Będzie on składał się z trzech etapów. Pierwszym jest przyjmowanie zgłoszeń od internautów - jeśli uważasz, że Twój komputer wymaga podrasowania, odwiedź stronę Podrasuj.idg.pl i wypełnij formularz zgłoszeniowy (wcześniej niezbędna jest rejestracja w naszym serwisie). Musisz tam podać dane kontaktowe, podstawowe informacje o komputerze, który ma być podrasowany oraz krótko uzasadnić, dlaczego właśnie ta maszyna powinna zostać zmodernizowana. Pamiętaj, że to właśnie ta opinia ma zachęcić internautów do głosowania na Twoje zgłoszenie - warto się postarać!

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane przez 14 dni - od chwili ogłoszenia konkursu (od dnia 1.02.2007) do dnia 14.02.2007 do godziny 24:00. Pamiętać trzeba o dwóch ważnych zastrzeżeniach: po pierwsze, każda osoba biorąca udział w konkursie może zgłosić tylko 1 komputer. Po drugie - ten sam komputer nie może być zgłaszany przez różne osoby, np. członków rodziny. Zgłoszony komputer musi być w 100% sprawny i zgodny ze standardem PC.

Podrasuj Swój Komputer

Strona konkursu Podrasuj Swój Komputer

Drugim etapem konkursu będzie głosowanie - po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń wszystkie zarejestrowane w pierwszym etapie komputery poddane zostaną ocenie internautów. Swoje głosy będą mogli oddawać wszyscy internauci zarejestrowani jako użytkownicy portalu IDG.pl. Głosowanie polegać będzie na przyznawaniu komputerom zgłoszonym do konkursu punktów modernizacji (od 1 do 5) - każdy głosujący będzie mógł przyznawać punkty modernizacji dowolnej liczbie komputerów zgłoszonych do konkursu, jednak konkretnemu zgłoszonemu komputerowi punkty może przyznać tylko raz. Ten etap również będzie trwał 14 dni - od dnia 15.02.2007 godz. 0:00 do dnia 28.02.2007, godz. 24:00. Po zakończeniu głosowania poznamy Zwycięzcę - będzie nim osoba, której komputer zgromadzi największą liczbę punktów modernizacji.

Aktualizacja: 08 lutego 2007 15:55

Pierwszy szczegół modernizacji: Intel Core 2 Duo E6600

Od ponad tygodnia trwa nasza akcja "Podrasuj Swój Komputer". Użytkownicy zgłaszający swoje maszyny, mają szansę na główną nagrodę, którą jest modernizacja ich komputerów za kwotę 10 000 zł. Spekulacje na temat sprzętu, jaki zostanie wykorzystany przez partnera akcji, firmę Komputronik, trwają od pierwszych minut jej ogłoszenia. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy i informujemy was, w jaki procesor zostanie wyposażona "podrasowana" maszyna.

Michał Desperak, z Komputronika (z którym wywiad możecie przeczytać tutaj), zdradził nam pierwszy szczegół modernizacji. W komputerze zwycięzcy zainstalowany zostanie procesor Intel Core2 Duo E6600 2,4 GHz, podkręcony na 3,2 GHz!! W uzasadnieniu wskazał na najlepszy stosunek jakości do ceny, doskonałe możliwości overclockingu i małe wydzielanie ciepła.

Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Dodatkowo możecie zobaczyć drugi film, podsumowujący pierwszy tydzień naszej akcji. Prezentujemy w nim także wypowiedzi przypadkowo spotkanych osób, na temat tego, jak zmodernizowaliby swój komputer, dysponując kwotą 10 000 zł.