Podrasuj Swój Komputer 2 - rozpoczynamy głosowanie i zdradzamy pierwszy szczegół modernizacji

Zakończyliśmy pierwszy etap konkursu "Podrasuj Swój Komputer 2". W związku z tym nie przyjmujemy już więcej zgłoszeń. Teraz rozpoczynamy etap drugi - głosowanie. Od was zależy kto zostanie zwycięzcą naszej akcji i czyją maszynę poddamy starannej modernizacji za kwotę 10 000 zł. Zdradzamy też pierwszy szczegół modernizacji. Michał Desperak, ekspert z Komputronika mówi nam jaką płytę główną zamierza wykorzystać do podrasowania komputera zwycięzcy.

Podczas pierwszego etapu swoje komputery zgłosiło do nas ponad 7500 użytkowników. To właśnie spośród nich wybrany zostanie ten, którego komputer trafi w ręce eksperta z firmy Komputronik, która zmodernizuje jego podzespoły tak, by spełniał nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania. Kwota modernizacji to około 10 tysięcy złotych.

Etap drugi, który rozpoczęliśmy dziś dokładnie o północy. Potrwa on przez najbliższe dwa tygodnie, do 30 czerwca do godziny 12 w nocy. Macie więc dużo czasu na przemyślenie swoich wyborów. Dokładnie przejrzyjcie karty uczestników, nie przyznawajcie swoich głosów pochopnie.

Głosujemy przyznając od 1 do 5 punktów modernizacji.

Głosujemy przyznając od 1 do 5 punktów modernizacji.

Moduł głosowania znajdziecie na Kartach Uczestników konkursu. Każdemu ze zgłoszonych komputerów można przyznać od 1 do 5 punktów modernizacji. Punktu znajdują się na każdej karcie i symbolizują je cyfry w czerwonych okręgach. Wystarczy kliknąć w odpowiedni z nich i dzięki temu Każdy z Was może zagłosować na dany komputer tylko raz. Możecie głosować na wszystkich dostępnych Kartach Uczestników poza swoją.

W prawym górnym rogu każdej karty znajduje się ikona komputera, a pod nią procentowa wartość szansy na podrasowanie tego zgłoszenia. Będzie ona rosła lub malała, w miarę tego jak rozkładać się będą wasze głosy. To właśnie od Was zależy, który komputer zasłuży na podrasowanie.

Szansa na podrasowanie

Szansa na podrasowanie

Dziś także Michał Desperak odsłania pierwszy szczegół modernizacji. Podstawę zmodyfikowanego komputera zwycięzcy stanowić będzie najprawdopodobniej płyta główna EVGA nForce 680i SLI Mainboard Premium BlackPearl. Eksprert tak tłumaczy swój wybór:

Produkty marki EVGA z serii "Black Pearl" charakteryzują się przede wszystkim ekstremalną wydajnością oraz nie przeciętnymi możliwościami overclockingu. Zostało to osiągnięte przez zastosowanie chłodzenia wodnego wszystkich newralgicznych punktów, które mają na nie wpływ. Tak stało się również w przypadku płyty głównej, którą wybrałem jako podstawę podrasowania komputera. Są tu aż cztery bloki wodne chłodzące mostki południowy, północny, stabilizatory napięcia oraz oczywiście procesor. Tylko EVGA pokusiło się o wyprodukowanie płyty z chłodzeniem wodnym dla prawdziwych fanów sprzętu komputerowego, bez kompromisów, która jest idealną podstawą przy podrasowywaniu komputera. Każdy kto interesuje się tematyką pobijania rekordów w "3D Marku" od dawna zna legendarne możliwości "122-CK". Na tej płycie z procesora i pamięci można uzyskać ich całą moc, przy zachowaniu stabilnej i cichej pracy.

EVGA Black Pearl

EVGA Black Pearl

Zapytaliśmy naszego redakcyjnego specjalistę od testów, Julka Kornaszewskiego, o ocenę wybranej płyty:

Płyta EVGA to produkt bezkompromisowy, przeznaczony dla amatorów ekstremalnego tuningu komputera. Chipset nForce 680i SLI powstał z myślą o zapewnieniu stabilnej pracy peceta w którym procesor i pamięci będą pracowały z wyjątkowo wyśrubowanymi parametrami. Dobór płyty sugeruje, że twórca komputera zwycięzcy zamierza zamontować w nim procesor Intela, zapewne, któryś z układów rodziny Core 2 Duo. Wydaje się także, że procesor ten zostanie mocno przetaktowany, a dodatkowo zastosowane pamięci będą miały certyfikat SLI. Sądzimy tak dlatego, że płyta opracowana przez NVIDIĘ jest specjalnie przystosowana do takich modułów RAM. Jedyny minus płyty to jej ekstremalna cena, która oznacza, że płyta "skonsumuje" istotną część funduszy przeznaczonych na modernizację peceta. Miejmy nadzieję, że pomimo zastosowania tak kosztownego "szkieletu" także pozostałe elementy zestawu zostaną dobrane optymalnie, tak aby możliwości płyty mogły być w pełni wykorzystane.

Szczegółowe informacje na temat płyty głównej EVGA z serii "Black Pearl" znajdziecie pod TYM adresem.

Zapraszamy do kontynuowania zabawy.

Pod tym adresem znajdziecie film, na którym dokładnie pokazujemy jak przyznawać punkty modernizacji.