Podróbki filmów Blu-ray zaleją rynek?

Chińczycy po raz kolejny udowodnili, że nie ma dla nich technologii, której nie byliby w stanie złamać. Tym razem ich celem padł najnowszy format zapisu treści w wysokiej rozdzielczości, czyli Blu-ray. Dzięki formatowi AVC HD możliwe jest kopiowanie filmów z formatu Blu-ray i oferowanie ich na płytach DVD.

Pirackie filmy są oferowane w rozdzielczości jedynie 720p (oryginalne w 1080p). Pozbawione są one również znajdujących się na oryginalnym nośniku dodatków, które po prostu nie mieszczą się na płytach DVD. Jednak oferowane w ten sposób filmy są zapakowane w takie samo opakowanie jak oryginał, posiadają do złudzenia przypominająca oryginał okładkę, a także hologram świadczący o tym, że pochodzą z legalnego źródła. W ciągu ostatniego miesiąca organom ścigania udało się wykryć 800 podrobionych w ten sposób nośników z filmami.

W związku z tym zwracajmy uwagę na to, co kupujemy w Internecie, zwłaszcza w obliczu nadchodzącej gorączki świątecznych zakupów. Warto sprawdzić, czy sklep, w którym chcemy nabyć filmy w tym właśnie formacie, należy do zaufanych. Podejrzana powinna również wydać nam się cena, która w przypadku podrobionych filmów wynosi zaledwie 7 dolarów.

Nawet jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z takiej oferty, warto zauważyć, że podrobione filmy nie posiadają wielu dodatków obecnych na oryginalnych nośnikach. Należy więc sobie zadać pytanie, czy opłaca się zaoszczędzić kilka złotych kosztem pozbawienia prawdziwej przyjemności z oglądania filmu w wysokiej rozdzielczości wraz z dodatkami?