Podróż po cyfrowym świecie ArtMatica

Program do tworzenia trójwymiarowych pejzaży o nazwie ArtMatica Voyager zaprezentowała firma U & I Software. Jak podkreślają autorzy aplikacji, stanowi ona kolejny krok w kreacji krajobrazów 3D z wykorzystaniem technologii ArtMatic.

U & I Software zapewnia, iż przy pomocy ArtMatic Voyager możemy tworzyć całe planety. W programie wykorzystywane są techniki renderingu "non-polygonal", które umożliwiają tworzenie realistycznych i abstrakcyjnych pejzaży, które później mogą być dodatkowo animowane w programie ArtMatic Pro. W aplikacji jest już dostępne kilka przykładowych planet do wykorzystania, które można edytować i dostosować do własnych preferencji. W samym wyglądzie krajobrazu modyfikujemy kolor słońca i jego położenie, poziom morza, poziom śniegu, zachmurzenie oraz zamglenie.

Ukazała się również nowa wersja aplikacji ArtMatic Pro - 3.5. Jest to program przeznaczony do tworzenia animacji oraz efektów specjalnych z wykorzystaniem dźwięku. ArtMatic Pro 3.5 oraz ArtMatic Voyager w pełni ze sobą współpracują. ArtMatic Pro 3.5 posiada ponad 70 nowych i poprawionych komponentów.

ArtMatic Voyager kosztuje 129 USD, a koszt nowej wersji ArtMatic Pro - 3.5 to 299 USD. Programy pracują pod kontrolą systemów Mac OS 9 oraz Mac OS X.

Więcej informacji: http://www.uisoftware.com