Podróżne DVD od Panasonic

DVD-LS84 to oznaczenie nowego modelu przenośnego odtwarzacza DVD firmy Panasonic. Producent deklaruje, że wbudowany akumulator umożliwi obejrzenie nawet do trzech pełnometrażowych, dwugodzinnych filmów.

Urządzenie obsługuje płyty DVD-Video, DVD-RAM, DVD-R/-R DL, DVD-RW, +R/+RW, CD i CDR/RW, może też odczytywać z tych nośników media zapisane w formatach WMA, MP3, JPEG czy DivX. Żywotność akumulatora wystarczy na sześciogodzinny seans filmowy (jest więc zbliżona do oferowanej przez wcześniejszy model odtwarzacza, DVD-LS8S). W oficjalnej informacji prasowej poświęconej opisywanemu modelowi, podobnie jak na polskiej witrynie WWW, Panasonic wspomina, że czas pracy akumulatora można wydłużyć o 15 procent - do 7 godzin. Warunkiem tego jest jednak korzystanie ze słuchawek oraz zmniejszenie podświetlenia ekranu.

Podróżne DVD od Panasonic

Panasonic DVD-LS84

Odtwarzacz dysponuje 8-calowym ekranem QVGA. O jakość wyświetlanego obrazu dba 12-bitowy konwerter analogowo-cyfrowy i cyfrowy system redukcji szumów. Jeśli chodzi o jakość generowanego dźwięku, to odtwarzacz jest zgodny z formatami Dolby Digital i DTS; na jego wyposażeniu znalazły się też dwa głośniki stereo oraz dwa wyjścia słuchawkowe. W zestawie z odtwarzaczem znajduje się uchwyt umożliwiający montaż na zagłówku w samochodzie. Urządzenie może być też zasilane z obecnego w pojeździe gniazdka zapalniczki.

Gabaryty odtwarzacza wynoszą 242,6 x 173,5 x 46 mm, a waga - 1010 g. Cenę odtwarzacza ustalono na 1079 zł brutto. Jego rynkowa premiera w Polsce zapowiedziana została na maj br.

Więcej informacji: Panasonic