Podróżny przyjaciel

Nowy notebook Acer TravelMate 515TE...

Tajwańska firma Acer, produkująca wiele urządzeń dla renomowanych firm informatycznych, zdecydowała się wprowadzić na polski rynek nowy notebook Acer TravelMate 515TE.

Komputer został wyposażony w procesor Pentium II 300 MHz, 64 MB RAM, 256 KB pamięci podręcznej, twardy dysk o pojemności 4,3 GB (standard DMA/33), CD-ROM 24X i ekran ciekłokrystaliczny z aktywną matrycą o przekątnej 13,3 cala. Stacja dyskietek została zintegrowana z CD-ROM-em. Poza standardowymi portami notebook oferuje złącza USB i dwa gniazda PCMCIA typu II lub jedno typu III. W standardzie jest też wbudowany modem V.90.

Podróżny przyjaciel
Cechą wyróżniającą notebook jest panel ciekłokrystaliczny służący do obsługi CD-ROM-u umieszczony na przedniej ściance obudowy. Znajduje się tam pięć przycisków sterowania odtwarzaniem, które działają również, gdy notebook jest wyłączony. Pod panelem usytuowane są gniazda audio i pokrętło głośności. Całości dopełniają ładnie wkomponowane w obudowę głośniki. Technologia Dual-View zastosowana w karcie graficznej pozwala wyświetlać obraz na oddzielnym monitorze, co jest bardzo przydatne w czasie prezentacji.

W notebooku instalowany jest system Windows 98 w wersji multilingual i dodawany dysk Recovery. Acer ma solidną obudowę i wygodną klawiaturę. W testach wydajności uzyskał wysokie noty, plasując się wśród najszybszych notebooków. Acer mierzy 308x45x257 mm i waży 3,3 kg włącznie z akumulatorami. Dzięki międzynarodowej gwarancji stanowi doskonałą ofertę dla podróżujących użytkowników, którzy często wykorzystują programy prezentacyjne.