Podróżny przyjaciel

  • wa,

Nowy notebook Acer TravelMate 515TE...

Tajwańska firma Acer, produkująca wiele urządzeń dla renomowanych firm informatycznych, zdecydowała się wprowadzić na polski rynek nowy notebook Acer TravelMate 515TE.

Komputer został wyposażony w procesor Pentium II 300 MHz, 64 MB RAM, 256 KB pamięci podręcznej, twardy dysk o pojemności 4,3 GB (standard DMA/33), CD-ROM 24X i ekran ciekłokrystaliczny z aktywną matrycą o przekątnej 13,3 cala. Stacja dyskietek została zintegrowana z CD-ROM-em. Poza standardowymi portami notebook oferuje złącza USB i dwa gniazda PCMCIA typu II lub jedno typu III. W standardzie jest też wbudowany modem V.90.

Cechą wyróżniającą notebook jest panel ciekłokrystaliczny służący do obsługi CD-ROM-u umieszczony na przedniej ściance obudowy. Znajduje się tam pięć przycisków sterowania odtwarzaniem, które działają również, gdy notebook jest wyłączony. Pod panelem usytuowane są gniazda audio i pokrętło głośności. Całości dopełniają ładnie wkomponowane w obudowę głośniki. Technologia Dual-View zastosowana w karcie graficznej pozwala wyświetlać obraz na oddzielnym monitorze, co jest bardzo przydatne w czasie prezentacji.

W notebooku instalowany jest system Windows 98 w wersji multilingual i dodawany dysk Recovery. Acer ma solidną obudowę i wygodną klawiaturę. W testach wydajności uzyskał wysokie noty, plasując się wśród najszybszych notebooków. Acer mierzy 308x45x257 mm i waży 3,3 kg włącznie z akumulatorami. Dzięki międzynarodowej gwarancji stanowi doskonałą ofertę dla podróżujących użytkowników, którzy często wykorzystują programy prezentacyjne.