Podróżujesz samolotem? iPhone powie Ci jak zachować się na lotnisku

Apple zaktualizowało swoje mapy. Program pokaże szczegółowe instrukcje na temat procedur bezpieczeństwa w portach lotniczych. To spore ułatwienie dla osób podróżujących w czasach pandemii.

W dobie globalnej pandemii COVID-19 wprowadzane są kolejne restrykcje oraz procedury bezpieczeństwa. Czasami ciężko dowiedzieć się, jakie ograniczenia panują w danym kraju lub miejscu. Apple zamierza ułatwić nam nieco podróżowanie w tym trudnym czasie.

Apple Maps

Apple Maps

Gigant z Cupertino zaktualizował Mapy. Program pokazuje informacje o środkach ostrożności podjętych w celu przeciwdziałania COVID-19 w największych portach lotniczych na świecie.

W Mapach znajdziemy dodatkową zakładkę COVID-19. Informuje ona o najważniejszych procedurach bezpieczeństwa. Mapy Apple przekierują nas także na witrynę portu lotniczego, gdzie znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz kwarantanny.

Dane zostały opracowane w ramach współpracy z ACI (Airport Council International) - międzynarodową organizacją zrzeszającą porty lotnicze z całego świata. ACI przekazało firmie Apple dane z ponad 300 portów lotniczych na całym świecie. Na liście znalazły się również lotniska z Polski.

Informacje o środkach bezpieczeństwa w porcie lotniczym Kraków - Balice

Informacje o środkach bezpieczeństwa w porcie lotniczym Kraków - Balice

W zakładce COVID-19 dowiemy się o konieczności noszenia maseczek, punktach testowania na COVID-19 oraz specjalnych procedurach bezpieczeństwa.

Aktualizacja została wprowadzona po stronie serwera. Posiadacze iPhone'ów nie muszą aktualizować aplikacji Mapy.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o iPhone 13.

Źródło: techcrunch.com