Podstawki do laptopów

Jeżeli używasz laptopa zamiast komputera stacjonarnego, zastanów się nad kupnem odpowiedniej podstawki, która poprawi jego funkcjonalność i zwiększy ergonomię pracy.


Jeżeli używasz laptopa zamiast komputera stacjonarnego, zastanów się nad kupnem odpowiedniej podstawki, która poprawi jego funkcjonalność i zwiększy ergonomię pracy.

Do wyboru masz kilkadziesiąt modeli, od prostych konstrukcji, będących w rzeczywistości replikatorami portów, po bardziej zaawansowane, oferujące dodatkowe gniazda, możliwość schładzania laptopa i większą wygodę użytkowania. Podstawki drugiego z wymienionych typów ułatwiają pracę z laptopem przy biurku, bo umożliwiają umieszczenie ekranu na poziomie oczu i nie trzeba się nad nim pochylać.

Targus notebook stand & Chilli Hub

Podstawki do laptopów

Podstawka dostępna jest również bez panelu chłodzącego (cena 139 zł). Sam panel Chilli Mat można kupić oddzielnie (cena 99 zł).

To dosyć rozbudowana podstawka, przystosowana do laptopa z matrycą o maksymalnie 17-calowej przekątnej. Wyposażona jest w zdejmowany panel chłodzący z replikatorem portów USB oraz dwoma wentylatorami, które mają odciążyć wentylator wbudowany w laptop. Można je włączać i wyłączać wbudowanym przełącznikiem, ale nie da się regulować ich prędkości obrotowej, czyli głośności. Szkoda, bo pracują zbyt głośno, choć nie jest to hałas uciążliwy.

Do wyboru masz pięć stopni ustawienia laptopa, co umożliwia takie dostosowanie jego położenia, aby matryca znalazła się na wysokości oczu. Podstawka dzięki gumowym podkładkom dobrze trzyma się biurka. Całość zajmuje niedużo miejsca.

Informacje Sieć Handlowa Reactor

http://www.reactor.pl

Cena 219 zł

Logitech Alto

Podstawki do laptopów

Logitech Alto to jedna z droższych, ale również najlepiej wykonanych podstawek.

Podstawka wykonana jest z bardzo dobrych materiałów i wyposażona w podpórkę, podnoszącą matrycę laptopa na wysokość oczu (nie można regulować kąta podparcia), oraz replikator portów USB (trzy gniazda). Wyróżnia ją wbudowana klawiatura pełnowymiarowa z wydzieloną częścią numeryczną, wysokimi klawiszami i przyciskami sterowania odtwarzaczem multimedialnym, natężeniem dźwięku oraz dostępem do ulubionych aplikacji, folderów i stron WWW.

W podstawkę wbudowano diody, które sygnalizują tryb pracy klawiatury i liczbę aktualnie zajętych gniazd USB. Po podłączeniu dodatkowego zasilacza (niestety, nie jest elementem wyposażenia) można do gniazd USB podpiąć urządzenia pobierające więcej mocy. Alto pasuje do większości laptopów o wadze do 4 kg, niezależnie od wielkości matrycy. To idealna podstawka dla tych, którzy od mniejszej klawiatury laptopa wolą standardową, pełnowymiarową. Klawiatura wyposażona jest w podpórkę pod nadgarstki.

Informacje Logitech

tel. 022 8541151

http://www.logitech.pl

Cena 320 zł

Alternatywne modele

Targus Ergo D-Pro Notebook Stand

Targus Ergo D-Pro Notebook Stand

Trwała i funkcjonalna podstawka, kompatybilna ze wszystkimi notebookami z matrycą do 17 cali. Specjalna podpórka umożliwia położenie matrycy laptopa na linii oczu.

Podstawkę wyposażono w hub USB oraz uchwyt na dokumenty umiejscowiony bezpośrednio na wprost użytkownika. Wymaga użycia zewnętrznej klawiatury.

Informacje: Sieć Handlowa Reactor,

http://www.reactor.pl

Cena 339 zł

Logitech Alto Connect

Logitech Alto Connect

Ta dość prosta podstawka pasuje do większości laptopów. Wykonana z dobrej jakości materiałów wyróżnia się ciekawym wzornictwem. Pozwala użytkownikowi na przyjęcie bardziej ergonomicznej pozycji pracy, gdy notebook umieszczony jest na biurku. Wyposażono ją w trzy gniazda USB. Wymaga użycia zewnętrznej klawiatury.

Informacje: Sieć Handlowa Reactor,

http://www.reactor.pl

Cena: 220