Podstawowe notebooki Toshiby

Techmex zaprezentował nowe modele komputerów Toshiba serii Satellite A10. Nowa seria zastąpi całkowicie, starsze modele Satellite 1410-802 oraz Satellite 1410-902.

Podstawowe notebooki Toshiby

Komputery posiadają mobilne wersje procesorów Intel Celeron oraz pamięć RAM o pojemności 256 MB (DDR SDRAM). Pojemność twardych dysków to standardowo 30 GB. Oprócz tego nowa seria posiada złącza USB w standardzie 2.0. Stacja dyskietek typu FDD nie jest wbudowana w obudowę komputera, ale jest dołączona do pudełka z komputerem a samo jej podłączenie odbywa się poprzez złącze USB. Ta zmiana oraz uszczuplenie komputera o jedno złącze PC Card typu II pozwoliła na zmianę wagi komputera z 3,4 kg do 2,8 kg.

Zmieniła się również karta graficzna nowej serii. Zamiast karty Nvidia GeForce na pokładzie komputera znajduje się rdzeń graficzny (Intel) zintegrowana z płytą główną komputera, która zależnie od potrzeb przydziela sobie dynamicznie pamięć w zakresie od 16 MB do 64 MB. Pozostałe elementy wyposażenia to fax/modem V.90, karta sieciowa 10/100 Mbit. Zabrakło niestety portu podczerwieni. Do komputerów można opcjonalnie zainstalować moduł miniPCI z kartą bezprzewodową Wi-Fi (802.11b). Zmieniono i unowocześniono sam wygląd komputera poprzez subtelne zmiany obudowy. Standardowo komputery Toshiba są sprzedawane z systemem operacyjnym Microsoft Windows XP Home Edition w polskiej wersji językowej.

Posiadają dwa lata gwarancji międzynarodowej, a okres ten można rozszerzyć do czterech lat. Ceny komputerów rozpoczynają się od 4990 zł netto.