Podsumowanie finansowe CD Projektu na rok 2006

Największy polski dystrybutor gier komputerowych, CD Projekt, ogłosił wyniki finansowe na rok 2006. Firma uzyskała łączne przychody przekraczające 84 mln złotych, czyli o 56% więcej niż w roku 2005. O szczegółach i planach firmy na rok 2007 - poniżej.

Podsumowanie finansowe CD Projektu na rok 2006

Heroes of Might and Magic V

Jak poinformowali przedstawiciele CD Projektu, w 2006 roku firma sprzedała ponad 2 miliony 350 tysięcy pudełek z grami.

Hitem roku okazała się gra Heroes of Might and Magic V. Strategia sprzedała się w liczbie 58 000 egzemplarzy i pobiła inny wielki tytuł Gothic 3.

Michał Kiciński, jeden z szefów CDP, tak opowiada o planach na rok 2007:

"Rok 2007 ma szansę stać się jednym z przełomowych momentów w rozwoju firmy. Pracujemy bardzo intensywnie nad poprawieniem organizacji jednocześnie planując dalszy bardzo intensywny rozwój.

Sądzę, że nowe projekty i usprawnienia będą bardzo miłymi niespodziankami dla naszych klientów. Tym bardziej, że zgodnie już z naszą tradycją, część z nich będzie miała naprawdę nowatorski charakter."

Podsumowanie finansowe CD Projektu na rok 2006

The Witcher czyli Wiedźmin

Znalazło się też kilka słów o bardzo ważnej dla firmy grze Wiedźmin:

"Rok 2007 będzie dla nas wyjątkowy również z innego powodu. Światło dzienne ujrzy nasze ukochane dziecko, gra Wiedźmin, nad którą pracujemy na maksymalnych obrotach już ponad 3 lata.

Premiera gry będzie dla nas szczególnym wydarzeniem i choć jeszcze nie wystartowała kampania promocyjna, przygotowania do premiery idą pełną parą. Przygotowania te są o tyle specyficzne, że po raz pierwszy w historii firmy, dotyczą wszystkich światowych rynków.

Choć premiera odbędzie się równolegle na całym świecie, to właśnie nasz rodzimy rynek ma dla nas szczególne znaczenie, co podkreślimy m.in. jakością wydania polskiej wersji gry".