Podsumowanie roku 2011 - Technokracja odc. 6

Witamy w Nowym Roku! Jak Wam minęły Święta? Dużo nowych zabawek, gadżetów i wszelakiego sprzętu? Mamy nadzieję, że tak oraz że z hukiem przywitaliście rok 2012. A jaki był ten miniony 2011? Zastanawialiśmy się nad tym trochę i postanowiliśmy poruszyć tą kwestię w najnowszym, szóstym już odcinku Technokracji.

Tym razem jednak będzie odrobinę inaczej; w tym odcinku zmieniliśmy lekko formułę, wstaliśmy z foteli i poszliśmy w teren. No, może nie zupełnie, bo zrobiliśmy jedynie małą wycieczkę po naszej redakcji i popytaliśmy się naszych szanownych, niczego nie spodziewających się, kolegów jaki był dla nich rok 2011; co ich szczególnie zainteresowało, jakie zmiany były dla nich istotne, a także czego się spodziewają po 2012 - na szczęście nikt nie poruszył kwestii rzekomego końca świata.

Zatem co można napisać o roku 2011? Wiele rzeczy się w nim wydarzyło, przez co świat IT rozgrzał się do czerwoności. Miedzy innymi rozpoczęcie współpracy Microsoftu z Nokią i zapowiedź telefonów fińskiego koncernu z systemem Windows Phone na pokładzie, czy ogromna walka na rynku tabletów, w której stawką jest pokonanie lidera, czyli iPada od Apple. Kupno Motorola Mobility przez Google, premiera nowej generacji flagowego produktu firmy z Cupertino, tj iPhopne’a 4S, a także mniej przyjemna, lecz bardzo ważna, rzecz jaką była śmierć Steve’a Jobsa.

Do tego pojawił się na rynku nowy portal społecznościowy jakim jest Google+, o którym dość niepochlebnie wypowiadaliśmy się w premierowym odcinku, ale który mimo wszystko nadal przyzwoicie funkcjonuje. Dodatkowo pojawiło się wiele nowych funkcji u lidera społecznościówek, czyli Facebooka - miedzy innymi rewolucyjny (wg Zuckerberga) Timeline, który w Polsce funkcjonuje jako Oś Czasu. Bez echa przeszedł niestety fakt o pojawieniu się polskiej wersji językowej Twittera.

Powracając do tematu Microsoftu, to gigant z Redmond przedstawił również najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego Windows, oznaczoną numerem 8, który ma wejść na rynek w tym roku i ma sporo namieszać w kwestii unifikacji systemów na różnych platformach.

To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej, bo w minionym roku wydarzyło się o wiele, wiele więcej. A jaki był widziany oczami naszej redakcji?

Dowiecie się między innymi jak wiele zmian zaszło w samym PC Worldzie, na czym skupialiśmy naszą uwagę, jakie urządzenia królowały na rynku oraz czego używa sam Szef. Dodatkowo kwestia tego kto może przejąć pałeczkę i wyjść na prowadzenie na rynku mobilnym oraz kto z redaktorów jest "fanboyem" Androida. Wszystko to w nieco luźniejszej formie, która mamy nadzieję się Wam spodoba. Zapraszamy do oglądania i komentowania najnowszego odcinka.