Podsumowanie tegorocznego Mobile World Congress - Technokracja odc. 15

Zakończone w zeszłym tygodniu targi MWC w Barcelonie były dość obfite w rozmaite nowości. Same targi były niejako rozwinięciem tego, co mogliśmy zobaczyć w styczniu na CES w Las Vegas, choć tutaj producenci przedstawiali swoje sprzęty mobilne - głównie smartfony oraz tablety. W najnowszym odcinku Technokracji rozmawiamy z Piotrem Grabcem z PC World i AndroidLife.

Mobile Word Congress przez kilka dni były na ustach wszystkich z branży IT, a także fanów przenośnej elektroniki użytkowej. Na miejscu można było spotkać blisko półtora tysiąca przedstawicieli rozmaitych firm i dziennikarzy z całego świata. W przeciwieństwie do targów CES, nie zobaczyliśmy tu telewizorów czy innej tego typu elektroniki, a głównie sprzęty mobilne takie jak smartfony i tablety, choć spory nacisk kładziony był również na oprogramowanie.

Wiele z produktów które zostały na targach MWC zaprezentowane, było zapowiedzianych już dużo wcześniej ponieważ producenci zdecydowali się ujawnić informacje o nich jeszcze przed oficjalną prezentacją. Niemniej jednak plotki się nasilały, a atmosfera robiła się coraz bardziej gorąca. Pojawiało się pytanie co może zostać pokazane na MWC, czego nie było na CES. A pojawiło się i to całkiem sporo.

Zobacz również:

  • One UI Watch - wszystko, co wiemy o nowym systemie Samsunga

W pierwszej części nowego odcinka, wraz z Piotrem Grabcem skupiamy się na smartfonach, które zostały zaprezentowane na tegorocznych targach w Barcelonie. Najciekawszymi, naszym zdaniem, produktami jest nowa linia smarfonów od HTC - One. Do naszej redakcji zawitał jeden z tych telefonów i na dniach powinna się ukazać jego recenzja. Największym rozczarowaniem był jednak brak nowych produktów od Motoroli. Zawód tym większy, gdyż ostatni smartfon od amerykańskiej firmy, model Razr, był naprawdę pozytywnym zaskoczeniem i sporo namieszał na rynku.

W części drugiej poruszamy temat tabletów. Co prawda na MWC nie ukazało się ich za wiele, ale za to te, które ujrzały światło dzienne mogą zawalczyć o część rynku. Na nieszczęście dla nich wczoraj Apple zaprezentowało kolejną generację iPada. Nie wprowadza ona zbyt wielu rewolucyjnych zmian, chociaż sam nowy ekran może okazać się rewolucja, która sprawi że już trzeci rok z rzędu iPad będzie "królem tabletów".

Zapraszamy do oglądania i komentowania.