Podszywali się pod RTV EURO AGD i naciągali na płatne SMS-y

Na Facebooku powstała grupa podszywająca się pod sieć RTV EURO AGD. Próbowała naciągać na płatne SMS-y.

Oszuści próbujący naciągać na płatne SMS-y nie śpią i nieustannie próbują "nabić nas w butelkę". Najświeższy przykład ich działalności to utworzenie na Facebooku grupy "RTV EURO AGD Rozdaje Ponad 20 Tys. Sprzętów RTV i AGD Z Rocznika 2014/2015", za pośrednictwem której internauci kuszeni byli przez podszywających się pod tę znaną sieć oszustów różnymi nagrodami. Aby je zdobyć wystarczyło tylko wypełnić stosowny formularz.

Decydując się na udział w „promocji” internauci musieli zweryfikować swoją tożsamość telefonem wpisując kod SMS wysłany na ich numer. Po wykonaniu tej czynności niestety nie mogli jednak liczyć na żadne nagrody, lecz zapisanie do usługi SMS Premium i otrzymywanie 3 razy w tygodniu SMS-a kosztującego aż 6,15 zł.

Co z regulaminem?

Link do regulaminu oczywiście nie rzucał się w oczy. Po jego kliknięciu internauta był przekierowywany na stronę obrazkovo.pl, gdzie przeczytać mógł regulamin serwisu tapet0wo.pl. Oba serwisy proponują usługi płatnych SMS-ów i są oferowane przez firmę Xebor Sp. z.o.o (kto za nią stoi dowiedzieć można się w Krajowym Rejestrze Sądowym), przed którą internauci już od kilku miesięcy ostrzegają się w sieci.

Na koniec warto dodać, że grupa "RTV EURO AGD Rozdaje Ponad 20 Tys. Sprzętów RTV i AGD Z Rocznika 2014/2015" zaprzestała działalności i kilkanaście godzin przed napisaniem tego tekstu zmieniła nazwę na "as".