Podwodne filmowanie z kamerą Sanyo

Japoński koncern Sanyo przedstawił nową cyfrową kamerę o oznaczeniu Xacti DMX-CA8. Urządzenie wyposażono w 8-megapikselową matrycę oraz możliwość rejestrowania filmów pod wodą.

Xacti DMX-CA8 to przeznaczone dla amatorów urządzenie, korzystające z 8,12-megapikselowej matrycy CMOS (jej wymiary - 1/2,5 cala) oraz obiektywu z 5-krotnym zoomem optycznym. Pozwala ono na nagrywanie filmów ( MPEG-4 AVC/H.264 ) w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 60 klatek na sekundę. Co ważne, dzięki odpowiedniej konstrukcji możemy je również rejestrować pod wodą (do dyspozycji użytkownika oddano nawet specjalny tryb "underwater scene") na głębokości nie przekraczającej 1,5 metra przez maksymalnie 60 minut.

Xacti DMX-CA8

Xacti DMX-CA8

Sprzęt wyposażono w 44-megabajtową wewnętrzną pamięć flash oraz możliwość jej rozbudowy poprzez karty formatu SD/SDHC. Do podglądania zarejestrowanych materiałów służy 2,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 150 tysięcy pikseli i siedmiu poziomach jasności lub podłączany poprzez wyjście A/V telewizor ( NTSC/PAL ). Podczas wykonywania zdjęć i filmów możemy skorzystać z cyfrowej stabilizacji obrazu oraz funkcji "Face Chaser Function" (film: rozpoznaje w kadrze do 6 twarzy, zdjęcia: rozpoznaje w kadrze do 12 twarzy ), natomiast podczas kręcenia filmów w plenerze mamy możliwość poprawienia jakości dźwięku dzięki zastosowaniu funkcji "Wind Noise Reduction". Urządzenie dostępne jest w trzech kolorach - białym, czarnym i niebieskim. Mierzy 70,4 x 111,4 x 40,5 mm, waży 258 gramów (włącznie z akumulatorem i kartą SD) i pozwala na drukowanie zdjęć przy wykorzystaniu standardu PictBridge.

Nowa kamera trafi do sprzedaży w połowie maja w cenie około 500 USD. Więcej na jej temat można znaleźć na stronie producenta.


Zobacz również