Podwodne nagrywanie z kamerą Panasonic

Firma Panasonic przedstawiła swoją najnowszą kamerę cyfrową, pozwalającą na nagrywanie pod wodą. Model o oznaczeniu SDR-SW20 zapisuje materiał wideo na kartach SD/SDHC.

Panasonic SDR-SW20 to niewielka kamera cyfrowa, która z pewnością przyda się podczas wakacyjnych wyjazdów. Urządzenie wyposażono w wodoszczelną obudowę, umożliwiającą rejestrowanie filmów pod wodą na głębokości sięgającej maksymalnie półtora metra. Filmy zapisywane są na kartach SD/SDHC - 16-gigabajtowa karta pozwala na zapisanie do 13 godzin i 20 minut materiału.

Podwodne nagrywanie z kamerą Panasonic

Panasonic SDR-SW20

Sprzęt jest odporny na uderzenia (producent zapewnia, że bez przykrych konsekwencji wytrzyma upadek z wysokości ponad metra) oraz pozwala na pracę w dużym zapyleniu. Nagrany materiał możemy zgrać na płyty DVD przy wykorzystaniu interfejsu USB i zewnętrznej nagrywarki takiej jak np. model Panasonic VW-BN1. Warto też wspomnieć o obiektywie pozwalającym na 10-krotne przybliżenie optyczne, odchylanym 2,7-calowym panoramicznym wyświetlaczu LCD oraz funkcji Quick Start.

SDR-SW20 powinna trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 400 USD.

Więcej informacji.