Podwodne wideonagrywanie z Sanyo Xacti E2

Xacti E2 to nowy model minikamery cyfrowej wyprodukowany przez Sanyo. Urządzenie jest następcą modelu E1 i podobnie jak poprzednik, umożliwia użytkownikowi nagrywanie materiału wideo pod wodą.

Materiał rejestrowany przez kamerę Xacti E2 zapisywany jest na kartach pamięci flash SD lub SDHC w formacie MPEG-4 AVC/H.264. Film charakteryzuje się rozdzielczością 640 x 480 pikseli a jego długość zależy oczywiście od pojemności zastosowanego nośnika. Nagrywanie wideo odbywa się z szybkością 60 fps. Kamera może także pełnić rolę aparatu fotograficznego i wykonywać zdjęcia w rozdzielczości maksymalnie 8 megapikseli. Możliwe jest wykonywanie zdjęć seryjnych (w tym trybie ujęcia wykonywane są z szybkością 5 klatek na sekundę).

Urządzenie jest wodoodporne i można z nim pracować pod wodą do głębokości 1,5 metra (ale nie dłużej niż godzinę w czasie jednej sesji). Dysponuje cyfrowym systemem stabilizacji obrazu. Obiektyw kamery umożliwia 5-krotne optyczne powiększenie nagrywanej sceny, zaś podgląd nagranego materiału i zdjęć umożliwia odchylany, 2,5-calowy wyświetlacz LCD.

Z baterią i kartą pamięci urządzenie waży nieco ponad 257 gramów. Jego gabaryty to 7,1 x 11,1 x 4 cm.

Oferta kamer wideo na stronie producenta nie została jeszcze uaktualniona o opisywany wyżej model.


Zobacz również