Podwójne rachunki

Oprogramowanie CyberCash okazało się wrażliwe na zmianę daty na rok 2000.

Oprogramowanie CyberCash do obsługi kart kredytowych w handlu elektronicznym okazało się wrażliwe na zmianę daty na rok 2000. Sklepy, które nie dokonały jego aktualizacji, mają kłopoty - wystawiają bowiem kupującym podwójne rachunki. Wiceprezes CyberCash, Chuck Riegel, poinformował, iż już ponad rok temu firma rozpoczęła przesyłanie informacji swoim kontrahentom, a już w grudniu 1998 r. na stronie WWW umieściła ostrzeżenie o problemie związanym z rokiem 2000. "Niektórzy jednak zlekceważyli je i teraz sami są sobie winni".

Rzecznik Visa International, Russ Yarrow, oświadczył: "Standardowo monitorujemy podwójne rachunki. Zwykle na 100 milionów transakcji dziennie, obsługiwanych za pomocą naszych kart kredytowych na świecie, ok.

3000 jest powtórzonych. Oznacza to, że sklepy na jeden zakup wystawiają żądanie zapłaty aż dwa razy. Problem związany z oprogramowaniem CyberCash dwukrotnie zwiększył liczbę występowania takich przypadków".

Spóźnialscy mają tym większy problem, że ich telefony spowodowały przeciążenie linii telefonicznych do CyberCash i dodzwonienie się do pomocy technicznej firmy graniczy z cudem. Jednocześnie przedstawiciele firmy informują, że aktualizacje oprogramowania można ściągnąć z jej strony internetowej.

Więcej informacji: www.year2000world.com/