Podwójny telefon

Panasonic i Net2Phone łączą wysiłki w celu stworzenia telefonu umożliwiającego rozmowy internetowe i tradycyjne.

Matsushita Electric Industrial, właściciel marki Panasonic, podjął współpracę z firmą Net2Phone w celu stworzenia telefonu, którym będzie można prowadzić zarówno rozmowy przez Internet, jak i tradycyjne. Po informacjach Billa Gatesa, iż Microsoft zamierza wprowadzić internetowy telefon, oraz anonsach o podobnym pomyśle Intela i tajwańskiej Askey Computer, na ten segment rynku wchodzi Matsushita.

Na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas firma przedstawiła prototyp telefonu zintegrowanego ze znanym już internautom programem firmy Net2Phone - One Touch. Zapewnia on usługę Voice over IP, czyli przesyłanie głosu za pośrednictwem protokołu IP, który jest stosowany w Internecie. Klient będzie mógł sam wybierać, czy chce się łączyć przez sieć (taniej), czy też konwencjonalnie (drożej, lecz lepsza jakość).

Firma Askey zaprezentowała już Internet Phone w cenie 150 USD. Urządzenie, które Intel zamierza wprowadzić na rynek w połowie tego roku, nie wymaga podłączenia do komputera, by móc prowadzić rozmowy.

Użycie Internetu do długodystansowych rozmów w olbrzymim stopniu obniży ich koszty. Istnieje jednak poważne zagrożenie, iż sieć nie wytrzyma tego obciążenia, już dzisiaj bowiem zdarzają się w niej ogromne korki.

Więcej informacji:

www.askey.com

www.matsushita.co.jp

www.panasonic.com

www.net2phone.com