Podwyżka abonamentu RTV w 2012 roku już przesądzona

KRRiT zdecydowała o podwyżce - abonament RTV (za publiczne radio i telewizję) od początku 2012 będzie wyższy o 1 zł i 35 gr, a jeżeli mamy tylko radio, to nasze opłaty wzrosną tylko o 15 groszy.


Podwyżka abonamentu RTV w 2012 roku już przesądzona

Telewizor

- KRRiT stoi na stanowisku, że media publiczne powinny być w większym stopniu niż obecnie finansowane ze środków niekomercyjnych - wyjaśnia Katarzyna Twardowska w wywiadzie dla serwisu Wirtualne Media.

Abonament RTV czyli ile musimy płacić?

Obecnie ceny wyglądają tak: miesięczny abonament za posiadanie w domu telewizora i radia wynosi 17,15 zł. W 2012 roku będzie to już 18,50 zł. Za sam odbiornik radiowy obecnie płacimy miesięcznie 5,35 zł. W 2012 roku opłata ta wzrośnie o 0,15 zł do 5,50 zł na miesiąc. Warto przypomnieć, że opłacanie abonamentu RTV jest obowiązkowe także, gdy płacimy z telewizję kablową lub satelitarną i to się nie zmieni.

Abonament RTV wraz z rachunkiem za prąd?

Ponadto okazuje się, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pracuje obecnie nad wprowadzeniem nowego systemu ściągalności abonamentu.

- System poboru opłat jest na razie dyskutowany i mógłby z pewnością przynieść skuteczniejszą ściągalność abonamentu np. w opłatach za prąd - dodaje rzecznik prasowy KRRiT.

A czy tak niskie podwyżki abonamentu coś dadzą? Szczerze wątpię. Poza tym te pomysły z opłatami za prąd są dość niepokojące.

Źródło: Wirtualne Media