Podyskutuj o wirusach

W najbliższą środę - 8 września, w godz. 11-14, gościem naszego Forum będzie Grzegorz Michałek - główny programista firmy MKS odpowiedzialny za rozwój jej sztandarowego produktu - programu antywirusowego mks_vir.

Spotkanie z ekspertem będzie doskonałą okazją do tego by dowiedzieć się wszystkiego o wirusach, robakach i koniach trojańskich, a także poznać tajniki tworzenia popularnych aplikacji do zwalczania tego typu zagrożeń. Z pewnością nie zabraknie cennych porad i wskazówek jak uchronić się przed czyhającym w sieci niebezpieczeństwem.

Wszystkich poważnie zainteresowanych kwestiami bezpieczeństwa gorąco zapraszamy do dyskusji - pytania do eksperta prosimy publikować w wątku na Forum. Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w spotkaniu przypominamy, że prawo publikacji na Forum własnych pytań i wypowiedzi uzyskuje się po uprzedniej rejestracji.

Jeśli z jakiegoś powodu nie będziecie mogli uczestniczyć w najbliższym spotkaniu, to nic straconego. Nasze forumowe spotkania z ekspertem będą miały charakter cykliczny i odbywać się będą w każdą środę.

Pamiętajcie - pytania możecie zadawać już dziś. Liczymy na to, że nasza nowa inicjatywa pozwoli Wam wreszcie dowiedzieć się wszystkiego, co zawsze chcieliście wiedzieć o wirusach, ale baliście się zapytać!

Aktualizacja: 07 września 2004 10:15

W ramach "rozgrzewki" przed dyskusją na Forum, zadaliśmy naszemu gościowi kilka pytań, dotyczących m.in. jego programistycznego dorobku:

[PCWK]:Od kiedy pracuje Pan w firmie MKS?

Grzegorz Michałek: Od 1998 roku.

Od jak dawna zajmuje się Pan programowaniem?

Od "dziecka" :-). Swoją przygodę z komputerem zacząłem od Atari i szybko zdałem sobie sprawę z tego, że jest to to, co chcę robić. Pracować zacząłem już w 2 klasie liceum - wtedy napisałem i wydałem pierwszą książkę o programowaniu ("Co i jak w assemblerze"). Kolejne 10 lat przyniosło następne publikacje (w sumie 7 książek autorskich).

Pracowałem w kilku firmach zajmujących się tworzeniem oprogramowania, w tym, przed rozpoczęciem pracy w firmie MKS, w austriackiej firmie antywirusowej Ikarus Software.

Co sprawiło, że zajął się Pan tworzeniem właśnie oprogramowania antywirusowego?

Jest to szalenie ciekawa i stawiająca liczne wyzwania tematyka. Tutaj zawsze dzieje się coś nowego.

Jak Pan ocenia podstawową wiedze polskich użytkowników na temat wirusów - czy są oni raczej świadomi związanych z nimi zagrożeń, czy ich wiedza na ten temat wciąż jest niewystarczająca?

Uogólnienie tego tematu nie jest sprawiedliwe - jest duża grupa użytkowników, których świadomość zagrożenia jest bardzo wysoka, i którzy świetnie radzą sobie z problematyką bezpieczeństwa. Z drugiej strony istnieje liczna grupa użytkowników, którzy takiej świadomości nie mają - zresztą, wcale nie muszą mieć. MKS, jako firma, stara się dotrzeć zarówno do jednych jak i do drugich.


Zobacz również