Podyskutuj z elektroniką

Toshiba zamierza wprowadzić na japoński rynek urządzenie, które pozwoli na kontrolowanie domowych urządzeń elektronicznych (np. komputera, zestawu kina domowego czy nawet... klimatyzatora) za pomocą głosu.

Nie będzie to zresztą jedyna funkcja zestawu – jako, że jest on wyposażony w wysokiej jakości słuchawki oraz mikrofon, użytkownik będzie mógł go wykorzystać również do słuchania muzyki lub prowadzenia rozmów telefonicznych. Dzięki złączu Bluetooth, urządzenie nie musi "magazynować" utworów, których chce posłuchać użytkownik – niezbędne dane będą bezprzewodowo przesyłane z komputera PC.

Urządzenie ma zaimplementowane oprogramowanie do rozpoznawania mowy. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał korzystać z pilota jeśli będzie chciał włączyć telewizor czy klimatyzator – wystarczy, że powie: "kanał 1" (w przypadku odbiornika TV) lub "chłodniej" (do klimatyzatora). Przedstawiciele Toshiby zapewniają, że ich zestaw będzie bez problemu współpracował z większością nowoczesnego sprzętu domowego.

Całość waży ok. 100 g i zasilana jest baterią litowo-jonową. Do sklepów w Japonii zestaw ma trafić w ciągu kilku miesięcy. Ceny na razie nie ustalono.