Podziel się postępem podróży w Mapach Google. Teraz także dla użytkowników iOS

Funkcja, z której od pewnego czasu mogli korzystać posiadacze smartfonów z Androidem staje się od teraz dostępna dla użytkowników telefonów działających na platformie iOS. Chodzi o możliwość udostępniania statusu swojej podróży (lokalizacji i oczekiwanego czasu dotarcia na miejsce) przez komunikator internetowy.

Mapy Google. Fot. Pixabay

Udostępnianie progresu podróży znajomym to cenna funkcja Map Google, z której do tej pory mogli korzystać wyłącznie użytkownicy smartfonów z Androidem. Przydaje się nie tylko do oceny tego, kiedy dojedziemy na miejsce. Warto jej używać również ze względów bezpieczeństwa. Nasi znajomi lub rodzina będą znać nasze aktualne położenie. Nietrudno zgadnąć, że rozwiązanie przyda się również dzieciom lub nieletnim do kontaktu z rodzicami.

Odświeżone Mapy Google w wersji dla systemów iOS wprowadzają funkcję, która pozwala podzielić się swoją lokalizacją przez różne komunikatory poza natywną aplikacją Apple, czy iMessage (Facebook Messenger, WhatsApp oraz Line). Można z niej korzystać zarówno w trybie nawigacji samochodowej, jak i pieszej oraz rowerowej wędrówki. Znajomi poznają nie tylko naszą aktualną lokalizację, ale również planowaną trasę przejazdu i spodziewaną godzinę przyjazdu na miejsce.

Oczywiście udostępnianie aktualnej lokalizacji użytkownik musi wybrać sam. Po dojechaniu na miejsce funkcja zostanie automatycznie wyłączona.