Pogadać za darmo

Gadu-Gadu - pierwszy polski program do internetowych pogawędek typu Instant Messenger.

Firma SMS Express Com zaprezentowała pierwszy polski program typu Instant Messenger. Jego autorzy, zachęceni powodzeniem swojej poprzedniej aplikacji, SMS Express, służącej do wysyłania SMS-ów z komputera, opracowali rozwiniętą wersję tego oprogramowania i nazwali ją Gadu-Gadu.

Aplikacja ma interfejs zbliżony do bardzo popularnego w Polsce, a dostępnego jedynie w wersji anglojęzycznej ICQ. Umożliwia ona komunikowanie się użytkowników Internetu oraz przesyłanie wiadomości SMS do użytkowników telefonów komórkowych. Gadu-Gadu 3.0 udostępniany jest bezpłatnie i przeznaczony do pracy z systemem Windows. Każdemu nowo zarejestrowanemu użytkownikowi serwer Gadu-Gadu nadaje unikatowy numer identyfikacyjny, który staje się "hasłem wywoławczym" dla innych użytkowników. Podobnie jak ICQ, polska aplikacja zawiera system wyszukiwawczy innych osób korzystających z tej usługi, a także pokazuje sieciowy status (online lub offline) użytkowników znajdujących się na liście kontaktów.

Program oferuje nawet możliwość przesłania samej aplikacji Gadu-Gadu na dowolne konto poczty (np. znajomemu który jeszcze nie wie o istnieniu tej aplikacji). W odróżnieniu od wielu innych programów tego typu aplikacja zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa, gdyż nie pozostawia żadnych otwartych portów TCP/IP, a ponadto wszystkie hasła przesyłane są w postaci zaszyfrowanej.

Więcej informacji: www.gadu-gadu.pl/


Zobacz również