Pogaduszki awatarów we Flashu

Firma Virtual Light Studios zajmująca się projektowaniem WWW oraz produkcją wideo i animacji 3D, wydała aplikację do tworzenia 'chatujących' awatarów funkcjonującą wewnątrz programu Macromedia Flash.

In-A-Flash Chat 1.0 proponowane przez firmę Virtual Light Studios, to narzędzie pozwalające odwiedzającym strony WWW przeprowadzać rozmowy w czasie rzeczywistym za pomocą awatarów. Aplikacja składa się z filmu flashowego umieszczonego w dokumencie HTML, który otwiera gniazdo XML dla serwera języka Perl działającego na sieciowym serwerze Linux/Apache. Film Flash zmusza skrypt Perl działający jak 'cgi' na serwerze sieciowym do odczytywania plików z wiadomościami z webowego serwera. Użytkownicy otrzymują oryginalne pliki .FLA oraz CGI, które mogą dowolnie modyfikować tworząc swoją 'awatarową reprezentację' w Sieci.

Awatary są tworzone jako grafiki flashowe i mogą zawierać animacje. Oprogramowanie oferuje opcje ustawienia loginu i rejestracji użytkownika, funkcje 'private chat', 'user info', 'ignore user' oraz pozwala dowolnie przemieszczać i zmieniać rozmiary awatarów.

In-A-Flash Chat 1.0 kosztuje 250 USD, oferowany jest także program dodatkowy In-A-Flash BBS, który korzysta w pracy z Flasha i Perla i kosztuje 100 USD. Działanie oprogramowania można zobaczyć online, a w każdy czwartek wziąć udział w forum online poświęconym In-A-Flash.

www.in-a-flash.org


Zobacz również