Pogoda na Androidzie

Każdy z nas lubi wiedzieć, jakiej pogody może się spodziewać po wyjściu z pracy albo dnia następnego. W dobie XXI wieku prawie każdy posiada smartfona z dostępem do internetu, który spokojnie może służyć do sprawdzenia prognozy pogody. Możemy to zrobić za pomocą przeglądarki w telefonie. Jednak o wiele wygodniej jest mieć do tego specjalną aplikację, która sama sprawdzi, co nas czeka po wyjściu z domu. Jeszcze lepiej, gdy pogoda pojawi się na naszym ekranie bez konieczności uruchamiania dodatkowej aplikacji (wystarczy, że będzie działała w tle). Przeglądnijmy więc kilka najciekawszych propozycji na platformę Android.

Na pierwszy ogień idą najpopularniejsze tytuły. Pierwszym będzie TVN Meteo (darmowa).

Pogoda na Androidzie

TVN Meteo

Interfejs całkiem przyjemny, pogoda dość precyzyjna i sprawdzająca się. Jednak aplikacja ma pewne wady. Zarządzanie ulubionymi lokalizacjami jest trochę problematyczna. Kolejną dużą wadą jest brak możliwości ustawienia pogody, jako widżet, a ostatnią jest brak procentowej sprawdzalności prognozy. Poza tymi drobnymi wadami aplikacja oferuje prognozę na najbliższe 24 godziny oraz długoterminową na 15 dni. Generalnie całkiem dobrze się sprawdza. Ocena użytkowników - 3,7.

Drugą, którą sprawdzamy jest Pogoda Yahoo! (darmowa).

Pogoda na Androidzie

Pogoda Yahoo!

O wiele bardziej rozbudowana niż TVN Meteo. Wyświetla adekwatne zdjęcia do panujących w naszej okolicy warunków pogodowych, ostrzega o nieprzewidzianych zmianach pogody, pozwala na ustawienie prognozy, jako widżet. Ma o wiele przyjemniejszy interfejs. Ocena użytkowników - 4,3.

Zobacz również:

Kolejną interesującą propozycją jest moim zdaniem płatna aplikacja WeatherPro HD (płatna - 11,99 zł).

Pogoda na Androidzie

WeatherPro HD

Trochę kosztuje i powinno być lepsze od darmowego. Czy tak jest? Myślę, że tak. Bardzo rozbudowana, posiada wyszukiwanie prognozy na podstawie GPS’a, rozbudowany widżet, może nam także zmieniać tapetę w zależności od warunków pogodowych. Dostępna w 14 językach, prognoza z godzinnymi krokami. Wszystko działa dokładnie tak jak potrzeba. Zdecydowanie uważam, że warto wydać te 12 złotych. Ocena użytkowników - 4,4.

AccuWeather (darmowa) to kolejna godna uwagi aplikacja. Ma to wszystko co poprzednie aplikacje, a do tego jeszcze bardzo dobrze współpracuje z Google Maps. Jednak temperatura odczuwalna powstaje na podstawie specjalnego o wiele bardziej rozbudowanego systemu RealFeel. Interfejs jest znacznie bardziej upakowany informacjami, ale wciąż przejrzysty i zapewniający swobodny dostęp do informacji.

Pogoda na Androidzie

AccuWeather

Moim zdaniem równie dobra propozycja jak wspomniana wcześniej płatna WeatherPro HD. Ocena użytkowników - 4,3.

GO Weather (darmowa) - bardzo ładny interfejs użytkownika, równie ładny widżet, dobrze rozbudowana. Ma wszystko co potrzebne.

Pogoda na Androidzie

GO Weather

Ocena użytkowników - 4,1.

The Weather Channel (darmowa) - bardzo rozbudowana, wiele języków, animacje, pozwala na personalizacje wedle upodobań użytkownika. Posiada fajną funkcję wyszukiwania głosowego. Nieco mniej przyjazny interfejs, ale ciągle zawierający potrzebne informacje.

Pogoda na Androidzie

The Weather Channel

Oceniana przez użytkowników na 4,1.

Prawda jest taka, że każda aplikacja pogodowa, którą wybierzemy będzie dobra pod jednym warunkiem. Takim, że uda nam się w niej znaleźć miasto, które nas interesuje. Często bywa, że wszystkie prognozy okazują się błędne, a znowu innym razem każda jest po części prawdziwa. Ja osobiście zmieniam aplikację co jakiś czas dla urozmaicenia sobie wyglądu pulpitu w telefonie. Jeśli posiadacie jakieś sprawdzone aplikacje pominięte w tej krótkiej recenzji, podeślijcie nazwy w komentarzach. Jeśli posiadacie doświadczenia w związku z prognozami pogody w telefonach, podzielcie się nimi.