"Pogodoodporny" notebook Della

ATG D620 to nowy komputer przenośny firmy Dell, dedykowany dla użytkowników wymagających od swoich maszyn zwiększonej odporności na trudne warunki otoczenia, np. wysoką wilgotność powietrza, oraz zabrudzenia i wstrząsy.

Notebook wyposażony został m.in. w procesor Intel Core 2 Duo oraz 80-gigabajtowy dysk twardy osadzony w gumowej obudowie, zmniejszającej jego podatność na uszkodzenie np. w wyniku upuszczenia. Komputer charakteryzuje się także odporną na zalanie klawiaturą i osłonami portów i złącz.

Dell ATG D620

Dell ATG D620

ATG D620 jest zbliżony w konstrukcji do innego komputera przenośnego Della - Latitude D620 (o czym świadczy jego nazwa). Dzięki temu, jak przekonują przedstawiciele firmy, obie maszyny mogą korzystać z tych samych części zamiennych. Podobnie jak wspomniany starszy model, dysponuje on m.in. 14,1-calowym wyświetlaczem LCD. Ekran jest bardzo jasny (500 cd/m2 w porównaniu z przeciętną jasnością wyświetlaczy w notebookach dla biznesu wynoszącą ok. 200 cd/m2), co może przekładać się na zwiększone zapotrzebowanie na energię.

Komputer na rynku amerykańskim ma kosztować 2499 USD. Jego wprowadzenie na inne rynki nastąpić ma w najbliższych tygodniach.

Strona producenta: Dell


Zobacz również