Pogromca Q3 i UT?

Na 30 października ustalona została premiera gry FPS zatytułowanej Rune.

Wszystko wskazuje na to, że już 30 października odbędzie się premiera gry Rune - potencjalnej konkurentki Quake III Arena i Unreal Tournament. Produkt ten stworzony został przez Human Head Studios w kooperacji z Gathering of Developers i w chwili obecnej poddawany jest procesowi powielania w tłoczni.

Cechą wyróżniającą omawiany tytuł od innych pozycji z gatunku FPS jest umieszczenie akcji w świecie fantasy, podobnie jak w przypadku obu części Heretic i Hexen. Fakt ten determinuje rzecz jasna rodzaj dostępnego uzbrojenia (różnego rodzaju topory, miecze, magiczne artefakty itp.) oraz typy pojawiających się w grze oponentów i styl architektoniczny poziomów - zdecydowanie dominują klimaty gotyckie. Autorzy zaprojektowali specjalnie dla nas 43 mapy dla trybu single-player, a także 21 poziomów do wieloosobowego deathmatchu i 7 plansz CTF.

Nie bez znaczenia jest opcja umożliwiająca samodzielne modyfikowanie zasad gry i niektórych elementów składowych poziomów. Interesująco przedstawia się również sprawa użytego engine graficznego, gdyż jest nim ulepszony "silnik" Unreal Tournament. Dodatkowe informacje i pakiet screenshotów znajduje się pod adresem www.runegame.com/


Zobacz również