Pogromca flagowców OnePlus One dostanie Androida L

Phablet OnePlus One, który pracuje pod kontrolą CyanogenModa 11S, otrzyma z czasem aktualizację do systemu Android L.

Smartfon Oneplus One, zwany także "pogromcą flagowców", to urządzenie, które kosztując połowę tego, ile trzeba zapłacić za flagowe modele konkurencji, oferuje porównywalne z nimi parametry. Co interesujące, w odróżnieniu od nich pracuje jednak pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Androida 4.4 KitKat, konkretnie systemu CyanogenMod 11S.

Pomimo tak wspaniale zapowiadającego się urządzenia, jego producenci niestety nie ustrzegli się błędów. Mowa tutaj np. o problemach związanych ze złym oznakowaniem produktu, czy protokołem OpenSSL. Spowodowały one, że premiera urządzenia na rynku europejskim była kilka razy przesuwana.

Dla tych osób, które w końcu doczekają się jednak chwili, gdy do ich rąk trafi Oneplus One, mam interesującą informację. Producent urządzenia zapowiedział bowiem, że wspomniany system CyanogenMod 11S, który może przypaść do gustu entuzjastom, lecz niekoniecznie już "zwykłym" konsumentom, zostanie zastąpiony przez zapowiedzianego niedawno przez Google Androida L. Ma to nastąpić w trzy miesiące po jego oficjalnej premierze.