Pogromcy Redmi Note 10 nadchodzą. Realme 8/8 Pro już 25 marca

Realme szykuje odpowiedź na smartfony z rodziny Redmi Note 10. Nowe średniaki zadebiutują już 25 marca 2021 roku. Czego możemy się po nich spodziewać?

Realme coraz agresywniej konkuruje z Xiaomi i Redmi. Po premierze niezwykle ciekawego i taniego flagowca nadszedł czas na nowe średniaki, które są najważniejszymi modelami w portfolio tego producenta.

Realme 7 Pro

Realme 7 Pro

Po premierze Redmi Note 10 czas na debiut Realme 8 i Realme 8 Pro. Są to modele, które będą bezpośrednio konkurować z bestsellerowymi smartfonami od Redmi.

Zgodnie z najnowszymi przeciekami z Twittera, Realme 8 oraz Realme 8 Pro zostaną zaprezentowane w Indiach już 25 marca 2021 roku.

W poście na Twitterze opublikowanym przez użytkownika @yabhishekhd dowiadujemy się, że smartfony z rodziny Realme 8 zadebiutują 25 marca, a data ta zostanie oficjalnie potwierdzona w przeciągu najbliższego tygodnia. Na rynku pojawia się trzy modele - Realme 8 4G, Realme 8 Pro 4G oraz topowy Realme 8 Pro z modemem sieci 5G.

Specyfikacja techniczna bazowego modelu została już potwierdzona przez samego prezesa Realme. Model Pro otrzyma 108 MP aparat główny - taki sam, jak w Redmi Note 10 Pro Max.

Oba smartfony powinny otrzymać ekran AMOLED. To również standard w Redmi Note 10. Za wydajność odpowiadać będzie procesor MediaTek Helio G95 oraz Qualcomm Snapdragon z serii 700.

Urządzenia zaoferują pojemne baterie z szybkim, 30 W systemem ładowania. Całością zarządzać będzie Android 11 z nakładką Realme UI 2.0 na szczycie.

Wstępna specyfikacja techniczna wskazuje, że tegoroczne średniaki będą znacznym skokiem wprzód. Urządzenia otrzymają ekrany AMOLED znane dotychczas z droższych modeli, bardzo przemyślaną specyfikację techniczną oraz znacznie lepszy ekran.

Czy Realme 8 pokona Redmi Note 10? Tego dowiemy się w przeciągu najbliższych tygodni, a pojedynek z pewnością będzie niezwykle ciekawy.

Źródło: techradar.com