Pogromcy długów

EGB Investments upubliczniła w Internecie listę 73 tys. dłużników.

Coraz większym problemem polskiej gospodarki jest ściągalność zobowiązań finansowych. O ile osoby prywatne zwykle się z nich wywiązują, o tyle wiele firm znika po zaciągnięciu kredytu. Niektórzy przedsiębiorcy wręcz wyspecjalizowali się w tego typu działalności. Lekarstwem może być... Internet.

Firma skupująca długi - EGB Investments - postanowiła upublicznić nazwiska tych "biznesmenów" i nazwy firm, które nie spłacają swoich długów. Udostępniono bazę danych zawierającą informacje o 73. tys. zobowiązań. Serwis umożliwia wyszukiwanie wierzytelności według nazwy, kodu, miasta lub ulicy. Korzystanie z niego wymaga rejestracji oraz podania adresu e-mail. Rejestracja i korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

Oprócz samej "ostrzegawczej" informacji o dłużnikach istnieje możliwość wykupu ich zadłużenia. Zaprezentowano także Rejestr Upadłości, spis polskich syndyków oraz słownik wierzyciela. Witrynę uzupełnia forum, gdzie można wymieniać opinie na temat długów i działalności gospodarczej. Na firmowej witrynie spółka informuje, iż w swej historii wykupiła już wierzytelności na kwotę 120 mln zł od 75 tys. podmiotów. Zatrudnia do tego cały sztab profesjonalistów z zakresu prawa, finansów, marketingu i informatyki.

Więcej informacji:

www.e-dlugi.pl

www.egb.pl


Zobacz również