Pojawi się ROM z Windows 10 Mobile dla Xiaomi Mi4

System Windows 10 Mobile doczekał się już swojej premiery, ale użytkownicy dotychczas wprowadzonych do sprzedaży smartfonów nadal czekają na oprogramowanie przystosowane do konkretnego sprzętu. Posiadacze smartfonów Xiaomi Mi4 już niedługo doczekają się możliwości aktualizacji.

Microsoft już w lipcu tego roku zaprezentował Windows 10 w wersji do komputerów, laptopów i dużych tabletów. Na koniec roku została zaplanowana premiera Windows 10 Mobile działającego na smartfonach. System w tej wersji mogą już testować członkowie programu Windows Insider i jest on preinstalowany na smartfonach Lumia 950 i Lumia 950 XL.

Windows 10 Mobile można zainstalować na innych urządzeniach, ale często nie działa on tak, jak użytkownicy mogliby tego oczekiwać. Problem może stanowić brak odpowiednich sterowników, ale posiadacze smartfonów Mi4 dzięki współpracy Xiaomi i Microsoftu niedługo nie będą mieli już tego problemu.

źródło: <a href="http://en.miui.com/thread-188990-1-1.html">en.miui.com</a>

źródło: en.miui.com

Po trwających od czerwca betatestach już 3 grudnia udostępniony zostanie oficjalnie obraz systemu Windows 10 Mobile przygotowany z myślą o tym konkretnym telefonie. Najnowszy system Microsoftu do smartfonów będzie można uruchomić na urządzeniu wyposażonym w 5-calowy ekran Full HD z procesorem Snapdragon 801 i 3 GB RAM.

W pierwszej kolejności ROM z Windows 10 Mobile do smartfonów Xiaomi Mi4 z modułem LTE. Posiadacze telefony w wersji z modemem 3G muszą niestety uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż Xiaomi i Microsoft przygotują system z myślą także o ich urządzeniach.

źródło: windowscentral.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących