Pojawi się nowa wersja PlayStation 3

Sony obiecuje, że lada moment udostępni trzecią wersję konsoli PS3. Będzie to edycja przeznaczona dla entuzjastów filmów zapisywanych na krążkach nowej generacji - cena sprzętu może wynieść nawet 2500 dolarów.

Użytkownicy i analitycy często wyrażają swe niezadowolenie z konsoli PlayStation 3, trzeba jej jednak oddać sprawiedliwość: to jedyne tak rewelacyjnie tanie urządzenie na rynku obsługujące krążki Blu-ray. Dla porównania: odtwarzacze BD Samsunga kosztują zwykle grubo ponad 1000 dolarów.

Jak donosi X-bit Labs, Sony chce stworzyć osobną edycję konsoli przeznaczonej na rynek odbiorców odtwarzaczy wideo i domowych komputerów multimedialnych. Za 1680-2520 dolarów (dokładnej ceny nie podano) użytkownik otrzyma zupełnie nowy wygląd obudowy, dwa złącza HDMI (audio + wideo), 512 MB pamięci XDR i mechanizm antywstrząsowy dla dysków BD. Obiecano również wyposażenie PS3 w lepszy zasilacz.

Aktualnie na rynku dostępne są dwie wersje konsoli zaprojektowane z myślą wyłącznie o graczach: jedna kosztująca 499 dolarów z dyskiem o pojemności 20 GB, druga droższa o 100 USD z HDD 60 GB, czytnikiem kart i kilkoma innymi dodatkami.


Zobacz również