Pojawia się coraz więcej doniesień o premierze Sony Xperia Z3 Tablet na IFA 2014

Sony nie potwierdziło jeszcze oficjalnie jakie nowe urządzenia zaprezentuje podczas targów IFA 2014 w Berlinie, ale coraz więcej doniesień wspomina o przynajmniej dwóch tabletach i dwóch smartfonach z górnej półki. Dzisiaj pojawił się zrzut ekranu ze strony producenta, który zdaje się potwierdzać istnienie zupełnie nowego modelu Sony Xperia Z3 Tablet Compact.

W ofercie Sony z najwyższej półki wśród urządzeń mobilnych do tej pory były wyłącznie trzy sprzęty: smartfony Sony Xperia Z2 oraz Sony Xperia Z1 Compact oraz Sony Xperia Z2 Tablet. Na targach IFA 2014 w Berlinie wszystkie trzy urządzenia powinny doczekać się swoich następców z linii Xperia Z3. Ma do nich dołaczyć też zupełnie nowe urządzenie, czyli pierwszy 8-calowy tablet.

Dzisiejszy przeciek dotyczący Sony Xperia Z3 Tablet Compact przed oficjalną prezentacją nowych produktów na targach IFA 2014 nie wskazuje na nowe urządzenie jako pierwszy, ale teraz zrzut ekranu z dokładnie taką nazwą pochodzi, rzekomo, bezpośrednio ze strony producenta. Nazwa znalazła się, najpewniej przedwcześnie, w opisie w witrynie internetowej.

Na istnienie nowego tabletu wskazuje też wideo umieszczone przez Sony w serwisie YouTube. Nie ma w nim żadnych konkretnych informacji, ale na jednym z kadrów widać trzy urządzenia: dwa telefony oraz jeden tablet. Możliwe więc, że 8-calowy Xperia Z3 Tablet Compact zastąpi w ofercie 10,1-calowy Xperia Z2 Tablet, który zaprezentowany został na wiosnę podczas targów MWC 2014 w Barcelonie.

źródła: androidcentral.com i ubergizmo.com