Pojawił się Windows 8.1 Spring Update również dla wersji RT

System Microsoftu dla komputerów i tabletów doczeka się za miesiąc pierwszej poważnej aktualizacji. W ubiegły weekend pojawiła się już możliwość pobrania uaktualnienia Windows 8.1 Spring Update dla klasycznego wydania. Teraz do sieci trafiła też wersja dla systemu Windows 8.1 RT.

Windows 8.1 Spring Update, określany często jako Windows 8.1 Update 1, to pierwsza duża paczka z nowościami dla użytkowników systemu Microsoftu. Finalna wersja systemu ma pojawić się dopiero w kwietniu, ale w wyniku błędu po stronie twórców, użytkownicy mogli pobrać obraz nowej wersji Windows 8.1 już w ubiegły weekend. Pojawiły się też pierwsze informacji o dostępności aktualizacji w wersji dla systemu Windows 8.1 RT.

Windows 8.1 RT to rozwijany przez Microsoft system bazujący na Windows 8.1, który przygotowany został z myślą o tabletach z procesorami ARM. W przeciwieństwie do klasycznego wydania zapewnia dostęp wyłącznie aplikacji Modern UI i nie umożliwia instalacji klasycznych aplikacji z poziomu pulpitu. Po sieci krążą już pliki, które pozwalają na instalację Windows 8.1 RT Spring Update. Dobrą wiadomością jest to, że Microsoft w przypadku tej wersji nie zmienia zasad działania interfejsu Modern.

Zobacz również:

  • Patch Tuesday - systemy Windows otrzymują łatki
Pojawił się Windows 8.1 Spring Update również dla wersji RT

Nowa wersja systemu Windows 8.1 dla komputerów ma natomiast usprawnić obsługę systemu za pomocą klawiatury i myszy. Interfejs Modern UI przygotowany został bowiem z myślą głównie o urządzeniach dotykowych, ale Microsoft teraz zmienia swoje podejście. W Windows 8.1 Spring Update pojawi się więc możliwość przypinania aplikacji Modern do paska zadań, opcja pozwalająca na uruchamianie ich w oknie oraz nowy typ kontekstowego menu wywoływany prawym przyciskiem myszy.

źródło: @wzornet