Pojawił się cennik procesorów Intel Core i-7 z rodziny Haswell-E

Intel już pod koniec tego miesiąca zaprezentuje nową rodzinę procesorów Haswell-E. Dowiedzieliśmy się już nieco na temat tych jednostek i poznaliśmy sugerowane ceny. Dane pochodzą bezpośrednio od Intela, ale trafiły do sieci o kilka dni za wcześnie, co popsuło firmie niespodziankę.

Informacje dotyczące nowych procesorów Intela z linii Hawell-E pochodzą z oficjalnych materiałów rozsyłanych przez producenta. Miały one ujrzeć światło dzienne dopiero pod koniec sierpnia, ale serwis Videocardz dotarł do nich wcześniej. Na slajdach widać informacje na temat układów Intel Core i7 5xxx, w tym sugerowane ceny detaliczne nowych procesorów z tej rodziny.

Pojawił się cennik procesorów Intel Core i-7 z rodziny Haswell-E

W materiałach Intela widać informacje o trzech procesorach. Pierwszym z nich jest Intel Core i7 5960X 8C/16HT, którego cena ustalona została na 999 dolarów. Modelem ze średniej półki cenowej jest Intel Core i7 5930K 6C/12HT, który ma kosztować 583 dolarów. Najtańszy z serii, czyli Intel Core i7 5820K 6C/12HT, oferowany będzie w cenie 389 dolarów. Ceny są niestety nieco inne, niż prognozowano.

Zobacz również:

W przypadku najtańszego procesora cena zaproponowana przez Intela jest wyższa, niż pierwotnie spekulowano. W pozostałych dwóch modelach procesorów Intel Core 7 z linii Haswell-E ceny są bardziej atrakcyjne dla klienta.

Pojawił się cennik procesorów Intel Core i-7 z rodziny Haswell-E

Premiera procesorów Intel Core i7 Haswell-E przewidziana jest na 29 sierpnia, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie nowe jednostki trafią do sprzedaży. Osoby zainteresowane tymi układami muszą uzbroić się w jeszcze nieco cierpliwości.

źródło: videocardz.com