Pojawił się kolejny smartfon z Androidem wyglądający jak iPhone 6

Nowy iPhone 6 nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, ale chińscy producenci już teraz wprowadzają do sprzedaży smartfony z Androidem bliźniaczo podobne do makiet nowego telefonu Apple. Po Goophone i6 przyszła kolej na Wico6.

Do premiery nowego telefonu Apple pozostały jeszcze 2 miesiące. Nikt, poza pracownikami Apple oraz fabryk, gdzie nowy smartfon będzie produkowany, nie ma stuprocentowej pewności, jak iPhone 6 będzie wyglądał. Do sieci trafiają jednak już od tygodni zdjęcia części obudowy pochodzące rzekomo z nowego smartfona firmy z Cupertino oraz fotografie makiet iPhone'a 6, które zostały wykonane na podstawie informacji z licznych przecieków.

Jak faktycznie będzie wyglądał nowy telefon Apple dowiemy się dopiero w trakcie jesiennej premiery. Chińscy producenci nie mają jednak zamiaru czekać. Po ostatnich premierach smartfonów Apple do sprzedaży trafiały już urządzenia przypominające do złudzenia produkt firmy Tima Cook pracujące pod kontrolą Androida. W tym roku niektóre firmy już teraz wprowadzają do sprzedaży telefony podobne do makiet iPhone'a 6.

Pierwszym takim smartfonem jest Goophone i6, o którym pisaliśmy już na łamach PC Worlda. Teraz w serwisie YouTube pojawiło się wideo, na którym widać 4,7-calowy telefon Wico6, którego podobieństwo do makiet niezapowiedzianego jeszcze iPhone'a 6 jest niezaprzeczalne. Nawet zainstalowany na nim Android do złudzenia przypomina system iOS.

Wico6 jest na tyle podobny do rzekomego iPhone'a 6, że przygotowane z myślą o nowym telefonie Apple etui na podstawie wymiarów, które trafiły do sieci, pasują do chińskiego produktu. Telefon wyposażony został w 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 960 na 540 pikseli. W środku znalazł się procesor MediaTek z czterema rdzeniami taktowanymi zegarem 2,4 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej.

źródło: 9to5mac.com