Pojawił się komiks Wiedźmin od Dark Horse w wersji elektronicznej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pojawił się pierwszy numer komiksu o nazwie The Witcher, za którego powstanie odpowiedzialne jest wydawnictwo Dark Horse. Komiks można zakupić w wersji elektronicznej i czytać go na smartfonach oraz tabletach i na zwykłych komputerach w przeglądarce internetowej.

Papierowa wersja komiksu The Witcher została wydana przez wydawnictwo Dark Horse w Stanach Zjednoczonych. Jego twórcy mają nadzieję na to, że zagraniczni fani polskiej serii gier z Geraltem w roli głównej wykażą zainteresowanie nową pozycją w oczekiwaniu na przesuniętą na 2015 rok premierę trzeciej i ostatniej części gry na kanwie opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Nie ma jeszcze wiążących informacji o polskim wydaniu papierowej wersji komiksu, ale już teraz fani z naszego kraju mogą zapoznać się z nim w wersji cyfrowej. Komiks dostępny jest za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnych Dark Horse. Cena zeszytu to cztery dolary, czyli kilkanaście złotych w przeliczeniu na złotówki.

Pojawił się komiks Wiedźmin od Dark Horse w wersji elektronicznej

Pierwszy zeszyt komiksu The Witcher (Wiedźmin) dostępny jest zarówno w angielskiej, jak i polskiej wersji językowej. Biorąc pod uwagę polskie korzenie stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego postaci Geralta z Rivii, to miły ukłon wydawnictwa w stronę polskich fanów książkowej sagi i serii gier od CD Projekt RED.

To zresztą nie koniec wieści ze świata Wiedźmina. Na łamach bloga CDP.pl pojawiła się informacja o postępach prac nad grą planszową osadzoną w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Dostępna ona będzie w klasycznej papierowej formie, ale mechanika gry zostanie przeniesiona też do gry na urządzenia mobilne.