Pojawił się stabilny CyanogenMod 10.2. Kolejny krok: CM11 i Android 4.4 KitKat

CyanogenMod to najpopularniejsza modyfikacja systemu Android. Właśnie na serwery jej twórców trafiła stabilna wersja najnowszego wydania oznaczonego numerem 10.2, a twórcy mogą skupić się teraz na pracy nad CyanogenMod 11 oraz adaptacji najnowszej wersji systemu Android 4.4 KitKat.

ROM CyanogenMod 10.2 bazuje na Androidzie w wersji 4.3 Jelly Bean. Wczoraj jego twórcy ogłosili koniec prac i udostępniono paczki pozwalające na instalację tego zmodyfikowanego oprogramowania na wybranych przez twórców urządzeniach. Stabilne wydanie dostępne na naprawdę sporo smartfonów i tabletów dostępnych na rynku. Na liście znalazły się między innymi smartfony Samsung Galaxy Nexus, Galaxy SII/S3 i HTC One oraz tablet Asus Nexus 7. Niedługo ma pojawić się też stabilne wydanie dla Samsunga Galaxy S4 oraz tabletu Nexus 10

Informacja o wydaniu stabilnej wersji CyanogenMod 10.2 pojawiła się na oficjalnym blogu twórców projektu. Najnowsze wersje ROM-ów od CyanagenMod możecie znaleźć na specjalnej podstronie projektu download.cyanogenmod.org. Znajdują się tutaj paczki .zip wersji dla wszystkich wspieranych oficjalnie urządzeń. Należy się też spodziewać wsparcia wersji 10.2 oraz poprawek usuwających drobne błędy, ale ekipa CyanogenMod ma już też ambitniejsze plany.

Pojawił się stabilny CyanogenMod 10.2. Kolejny krok: CM11 i Android 4.4 KitKat

CyanogenMod

Zespół deweloperów odpowiedzialny za modyfikację zapowiedział bowiem, że dzięki zakończeniu prac nad stabilnym wydaniem systemu w wersji 10.2 możliwe będzie skupienie większej uwagi na wersji CyanogenMod 11, która to oparta jest o najnowszego Androida w wersji 4.4 KitKat. Jak na razie pojawiła się wersja alpha nowej wersji tej wprowadzającej do systemu od Google sporo nowości modyfikacji przeznaczona między innymi dla urządzeń z rodziny Xperia.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [19.10.2021]

źródło: phonearena.com