Pojawiła się pierwsza łatka do oprogramowania Android

Użytkownicy telefonu G1, działającego na systemie operacyjnym Google Android, otrzymali pierwsze uaktualnienie oprogramowania. Łatka wnosi kilka bardzo ważnych zmian. Jedną z nich jest usunięcie poważnej wady zabezpieczeń.

O wadzie zabezpieczeń telefonu G1 pisaliśmy kilka dni temu w artykule zatytułowanym "Wykryto wadę bezpieczeństwa w telefonie G1". Naukowcy, którzy znaleźli błąd nie chcieli zdradzić dokładnie na czym on polegał. Stwierdzili jedynie, że problem ten jest już znany od dawna. Programiści z Google nie nanieśli jednak stosownych poprawek do finalnej wersji swojego systemu.

Amerykański gigant zapowiedział jednak szybką interwencję i obietnicy dotrzymał. Michael Kirkland, przedstawiciel Google, stwierdził że dzisiejsza poprawka naprawia błąd jaki wykryli specjaliści z Independent Security Evaluators. Ponadto, łatka eliminuje jeszcze kilka mniejszych błędów jakie znalazły się w systemie Android.

Przypomnijmy, że G1 jest pierwszym telefonem działającym na systemie operacyjnym Google Android. Urządzenie to pojawiło się w sprzedaży w zeszłym tygodniu. Na razie nie wiadomo ile egzemplarzy sprzedano do tej pory.

Zobacz także:

G1 - pierwszy telefon z systemem Google Android

Telefony z Google Android konkurencją dla iPhone 3G

T-Mobile: przedsprzedaż G1 znacznie lepsza niż oczekiwaliśmy