Pojawiły się informacje o FIFA 09

Pierwsza porcja informacji o kolejnej części słynnego symulatora piłki nożnej ujrzała światło dzienne. W FIFA 09 programiści skupili się przede wszystkim na udoskonaleniu fizyki gry.

Nasi koledzy z GamePro.com mieli okazję przyjrzeć się najnowszej, oznaczonej numerem 09, grze z serii FIFA. Nie kryli oni wielkiego zaskoczenia pozytywnymi zmianami w stosunku do poprzedników.

Pojawiły się informacje o FIFA 09

FIFA 08

Przy najnowszej części FIFA, programiści Electronic Arts skupili się przede wszystkim nad dużymi zmianami w fizyce gry. Teraz ma ona być znacznie bardziej zbliżona do rzeczywistości.

W FIFA 09 znacznie dla wszelkich ruchów, skoków i wślizgów będzie miało chociażby to, która noga i część ciała jest aktualnie obciążona. Ma to uczynić rozgrywkę dużo bardziej intuicyjną. Zawodnicy bowiem nie będą mogli robić żadnych nienaturalnych i sprzecznych z fizyką ruchów.

Samo zachowanie graczy także zostało rozszerzone. Zawodników będzie można doprowadzić nawet do płaczu (chociażby po przegraniu bardzo ważnego meczu). Oczywiście w parze z fizyką usprawniona została także animacja postaci i grafika. Do tego już nas jednak EA przyzwyczaiło... Co zatem pojawi się nowego? Niestety, na te informacje musimy jeszcze poczekać.