Pojawiły się nowe screenshoty z Windows 10 Mobile

Windows 10 zadebiutował już kilka miesięcy temu, ale nadal czekamy na premierę Windows 10 Mobile do smartfonów i małych tabletów. Prace nad tą wersją oprogramowania są już na ukończeniu, a do sieci trafiły nowe zrzuty ekranu prezentujące jak ma wyglądać kolejna wersja mobilnego systemu operacyjnego od Microsoftu.

Nowe zrzuty ekranu z Windows 10 Mobile pochodzą z wersji testowanej wewnętrznie przez Microsoft. To co na nich widać nie odbiega zbytnio od tego, co widać w wersjach systemu udostępnionych do tej pory publicznie. Microsoft zdecydował się jednak na kilka delikatnych zmian.

Jedną z ważniejszych zmian jest możliwość skalowania interfejsu i tekstu. Pozwoli to na wygodne używanie urządzenia niezależnie od tego, jakiej długości przekątną ekranu i jaką rozdzielczość ma urządzenie pracujące pod kontrolą Windows 10 Mobile.

Windows 10 Mobile to desktopowy Windows 10 przystosowany do mniejszych ekranów i procesorów ARM

Windows 10 Mobile to desktopowy Windows 10 przystosowany do mniejszych ekranów i procesorów ARM

Użytkownicy będą mogli zmienić samodzielnie wielkość tekstu wyświetlanego przez smartfony i małe tablety z Windows 10 Mobile w opcjach. Pozwoli to na komfortowe korzystanie z tych urządzeń przez osoby z wadami wzroku.

Nowy build Windows 10 Mobile testowany przez Microsoft pozwala też zmienić liczbę kafelków wyświetlanych na ekranie startowym. Widać też nowe opcje po włączeniu trybu deweloperskiego.

źródło: <a href="http://www.winbeta.org/news/new-screenshots-of-recent-windows-10-mobile-build-reveal-upcoming-changes">winbeta.org</a>

źródło: winbeta.org

Najnowszy Windows 10 Mobile jest też podobno szybszy i stabilniejszy niż poprzednie wydania, ale nadal Centrum Powiadomień i ekran blokady nie są w pełni płynne. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy ten konkretny Build Windows 10 Mobile trafi do użytkowników.

źródło: winbeta.org