Pojedynki magów

Nival Interactive zamierza wprowadzić na rynek wirtualny klon gry karcianej Magic the Gathering.

Mało znany na rynku zespół developerski Nival Interactive podał do publicznej wiadomości, że tworzy produkcję zatytułowaną Etherlords. Gra z gatunku strategii rozgrywanych w turach ma się pojawić w sprzedaży w III kwartale przyszłego roku za sprawą firmy Ravensburger Interactive.

Główne założenia tej pozycji polegają na tym, by połączyła ona najlepsze cechy karcianych systemów w rodzaju Magic The Gathering z elementami ekonomicznymi i taktycznymi. Zadaniem gracza będzie zgromadzenie pod swoją komendą najlepszych bohaterów, mających pełnić w bitwach funkcję dowódcy, oraz skompletowanie arsenału zaklęć magicznych (m.in. ataki, czary defensywne i przywoływanie monstrów) z ponad 300 dostępnych typów.

Rozgrywka ma być podzielona na 20 różnorodnych poziomów, w których będzie toczona walka z innymi magami. Gracz będzie także administrować dostępnymi zasobami i dowodzić podległymi mu herosami. A wszystko to zostanie okraszona znakomitą trójwymiarową oprawą wizualną, zawierającą wiele widowiskowych efektów specjalnych. Nie sposób również pominąć zapowiadanego przez autorów trybu multiplayer, mającego wnieść wiele innowacji, zarówno do gry w sieci lokalnej, jak i w Internecie.


Zobacz również