Pojemna cyfrówka

Agfa wprowadza na rynek nowy cyfrowy aparat fotograficzny ePhoto CL30 Clik! wyposażony w dysk Iomega Clik! o pojemności 40 MB.

Agfa wprowadza na rynek ePhoto CL30 Clik! - wyposażony w interfejs USB i wymienną pamięć o pojemności 40 MB w postaci miniaturowych dysków Clik! firmy Iomega. Aparat oferuje konwencjonalny, optyczny celownik oraz kolorowy ciekłokrystaliczny wyświetlacz o przekątnej ekranu 1,8", służący zarówno do kadrowania ujęć, jak i przeglądania wykonanych fotografii. Wyświetlacz ten można w dowolnej chwili włączać i wyłączać, co pozwala przedłużyć żywotność baterii.

Aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości do 1,5 mln pikseli (z wykorzystaniem 2-krotnego cyfrowego zoomu). Dostarczany jest z jednym 40-megabajtowym dyskiem Clik!, mogącym pomieścić - w zależności od wybranej rozdzielczości - od 60 do 360 zdjęć. Urządzenie jest wyposażone też w interfejs USB (Universal Serial Bus), zapewniający bardzo dużą szybkość przesyłania obrazów do komputera - 10 razy większą niż w przypadku zwykłego interfejsu szeregowego. Dzięki złączu USB aparat można w dowolnej chwili przyłączać i odłączać od komputera, bez konieczności przerywania jego pracy.

Wraz z aparatem są oferowane: kable (PC, Video), zasilacz sieciowy, oprogramowanie, dysk wymienny Clik! 40 MB, 4 baterie alkaliczne R6 (AA) i miękki futerał. W Polsce aparat ePhoto CL30 Clik! będzie dostępny w II połowie marca w cenie ok. 2200 zł netto.